Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur?da hekimler grev yaptı

21 Nisan 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur?da sağlık çalışanları, Tam Gün Yasası’nı, performansa dayalı ücret uygulamasını protesto etmek ve özlük haklarının korunması amacıyla işi yavaşlatma eylemi yaptılar.
Eylem süresince acil ve yaşlı hastaların dışında kimseye poliklinik hizmeti verilmedi.
Sağlık çalışanlarının iki günlük iş bırakma eylemi çerçevesinde, Anamur Devlet Hastanesi Acil Servis’i dışında hasta kabul edilmedi. Sabah saatlerinde bildiriler dağıtılarak, servisler ve poliklinikler gezildi ve sağlık çalışanlarına eyleme katılım çağrısı yapıldı.
Sağlık çalışanları, sözleşmeli çalışma gibi güvencesiz çalışma biçimlerini reddederek, katkı katılım payları, ilave ve ek ödeme gibi ücretlendirme sistemiyle iktidarın halkın cebinden el çekmesini istiyor.
Sağlık çalışanlarının iş bırakma eyleminden habersiz hastaneye gelen ve polikliniklerin önünde bekleyen hastalar ise, hiç bir tepki göstermeden sağlık çalışanlarının eylemine karşı durmadılar. Sağlık çalışanları, ?19-20 Nisan?da Grevdeyiz? adlı iyi hekimlik ve nitelikli sağlık hizmeti için taleplerini içeren bildiriyi sundular. Hekimlerin ve sağlık alışanlarının taleplerinin yer aldığı bildiriyi okuyan hastalar ve hasta yakınları, işi yavaşlatan hekim ve sağlık çalışanlarının taleplerini yerinde bularak, hekime karşı olumsuz bir tepki göstermeden, sessizce dağılmayı tercih ettiği belirlendi. Sağlık çalışanlarının ?Grevdeyiz? adlı el ilanlarında, özellikle hastaları ?puan?a dönüştüren ?performansa göre ücretlendirme? sistemine karşı oldukları, hekimleri, sağlık çalışanlarını kamuoyu ve hastalar nezdinde küçük düşürücü tutum ve söylemlerden vazgeçilmesi, hekimlerin çalışma hakkı ve özgürlüğünü ihlal eden düzenlemelerin kaldırılması, haftada 56 saati geçmeyecek çalışma sürelerinin düzenlenmesini, fazla çalışmaya ve angaryaya son verilmesini, tehdidi olmayan güvenceli çalışma yaşamı istedikleri, sözleşmeli çalışma gibi güvencesiz çalışma biçimlerini reddettikleri, katkı katılım payları, ilave ödeme, ek ödeme gibi ücretlendirmelerle halkın cebinden el çekilmesinin istendiği kaydedildi.acil-1

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar