Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısını yaptı.

08 Nisan 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Belediye Başkanı Mehmet Türe Başkanlığında yoğun gündemle toplanan meclis, yeni Başkan vekillerini ve komisyon üyelerini seçti.
Oturumun açılışından sonra CHP li Belediye Meclis üyelerinin Belediyeye ait bir arsa üzerine öğrenci yurdu, Sosyal ve Kültürel tesis yapımını içeren önerge dilekçesinin günde alınması reddedildi. Yaya üst geçidi ve pazar yeri yapılması için, Belediye Başkanı Türe?ye Türkiye Ekonomi Bankasından kredi alma yetkisi oy çokluğuyla kabul edildi. Yeşil yurt mahallesi 247 ada 101 parseldeki 2397 m2 arsaya kat karşılığı konut yapımı ve 510 ada 4 parseldeki 503 m2 arsaya Anamur Belediyesi sosyal tesis yapılmak şartıyla kat karşılığı konut ve sosyal tesis yapımı ihalesini yapmak ve yatırmak, gerekli belgeleri düzenlettirmek için, Belediye Başkanı Mehmet Türe?ye yetki verilmesi uzunca tartışmalardan sonra 9-7 oy çokluğuyla kabul edildi. Yine Güktaş Mahallesi 743 ada 2 no lu parseldeki 6627 m2 Belediye arsası süresi otuz tılı geçmemek kaydıyla sınırlı ayini hak tesisini uygulamak üzere Belediye Başkanı Mehmet Türe?ye yetki verilmesi, 11?e karşı 5 çekimser oyla kabul edildi.
Daha sonra Başkan vekilliği ve komisyon üyelikleri seçimleri yapıldı.   
Gizli oylamayla yapılan seçimde, bundan sonra yapılacak ilk mahalli idareler seçimine kadar görev yapmak üzere 1. Meclis Başkan vekilli Latif Özdemir 2. Başkan vekili M. Tahir Şeref seçildiler. Meclis kâtip üyeliklerine Latif Özdemir ve Şener Elmas seçilirken yedek kâtip üyeliklere, Namık Ünverdi ve Türkan Kasapoğlu seçildiler. Bir yıl için encümen üyeliklerine Ali Kar ve Ali Ayhan seçildiler. Bir yıllığına İmar komisyonu üyeliklerine Kamil Körhasanoğulları, Türkan Kasapoğlu, Şener Elmas, Yeşim Kaya ve Bünyamin Kozak seçildiler. Yine bir yıllığına Plan ve Bütçe komisyonu üyeliklerine Namık Ünverdi, Latif Özdemir, Ahmet Öğür, Ayhan Güven ve İbrahim Ertan seçildiler. Daha sonra denetim kurulu raporu okundu. Yıllık faaliyet raporu meclis üyelerine dağıtıldı. Faaliyet raporunu 5 gün sonra görüşmek üzere Nisan ayı birinci oturumu kapatıldı.bel001bel002

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..