GÜNDEM-YAŞAM, POLİTİKA Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

BBP?den ?idam? için imza kampanyası

31 Mart 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

BBP Anamur İlçe Teşkilatı, bireye karşı işlenen suçlarda idam cezasının geri getirilmesi için imza kampanyası başlattı.
BBP ilçe Başkanı Razaman Çelik, Atatürk Bulvarı?ndaki imza standında yaptığı açıklamada, hukuk ve adaletin olmadığı bir ülkede vatandaşların huzur ve mutluluk içinde yaşayamayacağını söyledi.
Çelik, devletin kendisine karşı işlenen suçlarda affedici taraf olabileceğini ancak bireylere karşı işlenen suçta yasama ve hukukun kendisini vatandaşın üzerinde görerek onun yerine affetme hakkı olamayacağını kaydetti.
Çelik, bölücü teröre, ekonomik teröre ve ahlak terörüne karşı Türk milletinin özgür ve refah bir hayat sürebilmesi ve idam cezasının geri getirilmesi gerektiğini ifade ederek, bu amaçla imza topladıklarını kaydetti.ddfdf001

ddfdf002

Yapılan Yorumlar:2 Adet

 1. Tamer Berat Yorumu:

  HER SUÇA GEREKLİ CAYDIRICI CEZALAR VERİLMELİDİR İDAM CEZASINIDA DESTEKLİYORUM. BEN DAHİL ERKEK ÇOCUĞU OLAN TÜM ANNE BABALARINDA BUNU DESTEKLEYECEĞİNE EMİNİM.

 2. Ali Özdemir Yorumu:

  İdam bir ceza değildir. Yanlışlığın çaresi ve geri dönüşü yoktur. Açıkça bir intikamdır. Uygulayan ise devlettir. Çağdaş devlet intikam almaz, almamalıdır! Hukukun çağdaş olduğu ve adil uygulandığı bir ülkede böyle bir ceza olamaz. Ayrıca, hukukçunun ve yargılamaların bağımsız ve tarafsız olmadığı bir ülkede, kimin hangi suçla suçlanacağı, kimin gerçekten suçlu olup olmadığı da tartışmalı olacaktır. Ceza aynı zamanda islah edici özellikte uygulanmalıdır. Bu durumda bizim ülkemizde suçlara uygulanan cezaların niteliği ve ıslah ediciliği tartışılmalıdır. Kaldı ki İdam cezasının hiçbir caydırıcılığı da yoktur. Öye olsaydı zaten her suçtan birer idam uygulaması,o suçların gelecekte işlenmesini durdururdu. Bu konudaki en iyi örnek şudur: İngiltere’de idam cezasının uygulandığı zamanlarda, çok yaygınlaşan “Yankesicilik’ suçunu işleyenler, hızlı bir yargılamadan sonra idamla cezalandırılır ve bu idamlar, caydırıcı olsun diye de halka ilanla duyurulur ve açık olarak infaz edilirmiş. Ancak en çok yankesicilik olayı da, halkın idama yoğunlaşarak izlediği sırada aynı meydanda meydana gelirmiş. Kendi tarihimizde de buna benzer bir çok örnek vardır. Yıllar geçse de insanların vicdanını sızlatan idamları anımsamıyor musunuz? Bu haksız ve döneme göre uygulanan cezaların telafisi var mı artık?

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
 • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
 • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
 • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
 • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
 • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
 • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
 • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
 • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
 • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin