TARIM-EKONOMİ Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Öğrenciler, mobilya üretim tesisini gezdi

25 Mayıs 2009

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

usta-1-copyAnamur?da işadamı İsa Usta tarafından faaliyete geçirilen Ustaca Metal-İş?in mobilya üretim tesisinde Endüstri Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri inceleme yaptı.
Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Şerafettin Şirin ve Metal Bölümü öğretmen ve öğrencileri sandalye, koltuk, mutfak ve bahçe mobilyaları üretimi yapılan tesiste teknik inceleme yaptılar.
Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Şerafettin Şirin, tesisin Anamur için önemli olduğunu belirterek, ?Bu tesisin üretimini arttırarak büyümesi mezun olan öğrencilerimizin iş bulmasına da imkan sağlayacak. Bu açıdan işlemeci arkadaşımızı tebrik ediyoruz. Mezun olan öğrencilerimizin iş bulabileceği işyerlerini de inceliyor diyalog kuruyoruz. Ayrıca pratik bilgilerimizin uygulama aşamasını görüyoruz? dedi.
Tesis işletmecisi İsa Usta da 40 model ve 200 çeşit mobilyanın üretimini yaptıkları tesiste üretilen mobilyaları kendilerine ait 4 mağazada satışa sunduklarını belirterek, ?Ürettiğimiz mobilyaları müşterilerimiz yüzde 40 daha ucuza alabiliyor. Ayrıca çevre ilçe ve illerde bayilik çalışmalarımız da var? diye konuştu.
Usta, gezi kapsamında Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinin stajyerlik ve yaz döneminde tesiste çalışabilmeleri ile ilgili konuları da ele aldıklarını kaydetti.usta-3-copy

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar