Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur?da yaban keçisi avı.

13 Ocak 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur?da bulunan Sugözü Devlet Avlağı’nda 2010- 2011 av sezonunda 4. yaban keçisi avlandı.
Anamur Doğa Koruma ve Milli Parklar Mühendisliği’ne bağlı av koruma memurları gözetiminde Mersinli avcı Mustafa Yılmaz, Sugözü Devlet Avlağı İkiztepe mevkisinde 9 yaşında 106 cm trofe (boynuz) uzunluğuna sahip yaklaşık 70 kiloluk erkek yaban keçisi avladı.
Avcı Mustafa Yılmaz, yaptığı açıklamada, Anamur’daki ilk avında başarılı olduğunu belirterek, ”Geniş ve güzel bir av sahası. Yaban hayatı çalışmaları olumlu sonuçlar vermiş. Burada tekrar avlanmak için ileriki yıllarda başvuru yapacağım” dedi.
Anamur Doğa Koruma ve Milli Parklar Mühendisliği Şefi Adil Şen de Ekim-Mart dönemi yaban keçisi av sezonu için Sugözü Devlet Avlağı’na 10 adet kota verildiğini belirterek, ”Çıkılan avlarda 4 yaban keçisi avlandı. Kalan kotalar için 5 yabancı, bir de yerli avcı ava çıkacak” diye konuştu.
2010 yılsonu sayımında 1069 yaban keçisi sayıldığını ifade eden Şen, ”Yaban keçisi sayımız ile birlikte kotamızın da artması ilçemizi av turizminde önemli bir merkez haline getirebilir. Elde edilen gelirden hem devlet, hem de köy tüzel kişilikleri pay aldığı için önemli bir ekonomik girdi sağlanabilir. Bu amaçla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.keci005keci006keci004keci003keci002keci001

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar