Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Öztürk, 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutladı

09 Ocak 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk basına gönderdiği yazılı açıklamayla 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutladı.

Öztürk?ün mesajı şöyle; Çalışan Gazeteciler, şartlar ve imkânlar ne olursa olsun görevlerini en iyi şekilde yerine getirmek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, toplumda saygınlığı olan kişilerdir.

Özgür basının olmadığı ve eleştiri hakkının kullanılmadığı yerlerde, kamuoyunun demokratik hak ve görevlerini yerine getirmesi söz konusu olamaz. Demokrasinin sağlıklı işlemesi ve demokratik kültürün, toplumun tüm kesimlerinde tam olarak yerleşmesi için özgür bir medya ortamının oluşturulması şarttır.

Çalışan gazetecilerin hak ve hukukunu belirleyecek, onları güvence altına alacak yasal düzenlemelerin, çeşitli meslek kuruluşlarının da katkılarıyla masaya yatırılıp bir an önce düzenlenmesi gerekmektedir.

Devletimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk; “Basın, milletin umumi sesidir. Bir milleti aydınlatma ve uyarmada, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermede, özet olarak bir milletin hedefi mutluluk olan müşterek istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir,” sözleriyle basının önemini ve sorumluluğunu dile getirmiştir.

Çalışan gazetecilerin, halkımızı gelişen olaylar hakkında bilgilendirmek için ortaya koydukları emek kutsaldır. Onların bu görevleri yerine getirirken yaptıkları çalışmalara yardımcı olmak hepimizin görevidir. Bu hizmetlerin yerine getirilmesi için ilkeli ve dürüst yayıncılığı prensip edinerek kamuoyunu aydınlatmak için her ortam ve koşulda, sorumluluk duygusu içinde büyük bir özveriyle çalışan gazetecilerimizin gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Ali Rıza Öztürk
CHP Mersin Milletvekili
o001

Yapılan Yorumlar:2 Adet

  1. Sadise Seymen Yorumu:

    Toplumun sesi,özgür medyadır.Haber alma özgürlüğümüzü kullanabilmemiz fedakar gazeteciler sayesinde mümkündür. Aydınlanma ve demokrasinin olmazsa olmazıdır medya.Tüm gazeteci dostlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor sağlık ve başarılar diliyorum. Sadise Seymen Anamur Kültür Derneği başkanı

  2. Ali Oktan Yorumu:

    Sayın Vekil, Ali Rıza Öztürk’ü Ülke gündemini yakında takip edip, verdiği mücadeleden dolayı kutluyur, Saygılar sunuyorum.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar