Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Vakıfbank Atatürk?te eğitim programı

05 Ocak 2011

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur?da Vakıfbank Atatürk İlköğretim Okulu tarafından velilere yönelik eğitim programı düzenlendi.
Okul Müdürü Osman Ünlü, okul tiyatro salonundaki programın açılışında yaptığı konuşmada, eğitimin ailede başlayıp okulda devam ettiğini belirterek, ?Ancak aile her zaman belirleyici unsurdur. Çocuğunu tanıyan, ona nasıl davranacağını bilen anne baba, çocuk eğitiminde çok önemlidir. Bu çerçevede belirlediğimiz konularda sizlere eğitim verilecektir? dedi.
Daha sonra okulda görevli psikolojik danışman öğretmenler Dürüye Akdeniz ve Ahmet Gündüz, okul öncesinde ilköğretime hazırlık, okul dönemi çocuk gelişimi, okul başarısında ailenin rolü, ergenlik dönemi ve aile içi iletişim konularında slayt gösterimi eşliğinde eğitim verdi.
Sınıflara göre 5 ayrı grup veliye verilen eğitime öğrenci velilerinin yoğun ilgi gösterdiği gözlendi.ffoto002

ffoto001ffoto003

Yapılan Yorumlar:3 Adet

 1. abdullah aydın Yorumu:

  güzel bir teşebbüs.Okul müdürüme,öğretmenlerime başarılar diliyor,duyarlılık gösteren velileri kutluyorum.

 2. Şeref KOZ Yorumu:

  Okul yönetimini bu girişiminden dolayı kutluyorum ve başarılar diliyorum. Ulusal kalkınmanın ana unsuru eğitim ve gelişmişliğin en önemli ölçütü ise eğitimli insan gücüdür. Dünyada gelişmiş uluslar arasında yer alabilen uluslar eğitimin önemini kavramış ve eğitim sorunlarını çözebilmiş uluslardır. Biz de eğitime ne kadar önem verildiği; öğretmenlerin çözüm bekleyen ve görmezden gelinen özlük sorunları, MEB’nin başına bir eğitimci yerine bazen bir avukatın bazen bir mühendisin getirilmesi, parasız eğitimden vazgeçilerek paralı eğitime geçilmesi okul yönetimlerinin çaresizlik içersinde okullarını ayakta tutabilmek için velilerin eline bakar duruma getirilmesi ve harçların günbegün arttırılması gibi uygulamalardan anlaşılabilir. Buna karşın gene de kesinkes birşeyler yapmak gerekiyor. Çocukların eğitimiyle ve ülkenin eğitim sorunlarıyla ilgilenmek gerekiyor. Bu da sağlam ve yoğun bir Okul -Aile işbirliğiyle olanaklı. Ulusal Eğitime katkısı olan herkese teşekkürler…

 3. Mesut GÜVEN Yorumu:

  Tahsin Bey haberlerinizden dolayı size teşekkür ederim.
  Toplumsal konulara duyarlılığınız nedeniyle Abdullah bey sizi ve Şeref abimi kutlar, diğer toplum duyarlılarınında aktif katılımını saygılarımla beklerim.
  Mesut GÜVEN

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar