GÜNDEM-YAŞAM, SPOR Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur’dan Kıbrıs’a yüzdü rekor kırdı

05 Eylül 2010

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

5eyl0031Milli yüzücü, Adana Yüzme ve Su Sporları Kulübü sporcusu Alper Sunaçoğlu, 75 kilometrelik Anamur Girne arasını 26 saat 15 dakikada kafessiz yüzerek, rekor kırdı.
Anamur’dan dün denize açılan Sunaçoğlu, eski milli yüzücü Ersin Aydın’a ait olan 34 saatlik süreyi 26 saat 15 dakikaya indirdi.
Alper Sunaçoğlu, Girne’de basına yaptığı açıklamada, Ersin Aydın’a ait rekoru kırdığını ifade ederek, 26 saat 15 dakika yüzdüğünü kaydetti.
Kıbrıs’ı çok sevdiğini ve Türkiye ile Kıbrıs’ın çok yakın olduğunu göstermek istediğini belirten Sunaçoğlu, Akdeniz’in suyunun temizliğini ve söylendiği gibi köpek balıkları gibi saldırgan hayvanlar olmadığını da göstermek istediğini, ayrıca turizmin gelişmesine katkı yapmak amacında olduğunu söyledi.
Yüzerken, Türkiye ile Kıbrıs arasında ”kanal” denen katmanda zorlandığını ve burada dalgaların 2-3 metreye ulaştığını, gece de olduğu için orada zorlandığını anlatan Sunaçoğlu, maratonun yaklaşık 7 saatini ”kanalda” geçirdiğini kaydetti.
Genel anlamda çok yorucu ve zorlayıcı bir maraton olmadığını belirten Alper Sunaçoğlu, daha az sürede de yüzebileceğini, ancak kendisinden sonra da kendi rekorunu kıracak birilerine fırsat vermek istediğini söyledi.
Asıl amacının, İzmir’den Atina’ya yüzmek olduğuna işaret eden Sunaçoğlu, bazı bürokratik engeller olduğunu, ama mayıs veya haziran ayında Kuşadası’ndan İzmir’e yüzeceğini bildirdi.
Sunaçoğlu, ”Şu anda ne yapmak istiyorsunuz” sorusuna, ”Şu anda yemek yemek ve uyumak istiyorum” karşılığını verdi.
Türkiye Yüzme Federasyonu Ulusal Hakemi Önder Karakaya da Alper Sunaçoğlu’nun, Adanalı eski milli yüzücü Ersin Aydın’a ait olan 34 saatlik rekoru yaklaşık 35 yıl sonra kırdığını belirterek, rekor denemesinin resmi onayı için federasyon tarafından görevlendirildiğini söyledi.
Karakaya, Sunaçoğlu’nun, yüzme süresinde, tamamen suyun içinde olduğunu ve tekne ile bir temasının olmadığını belirtti.
Eski milli yüzücü ve antrenör Serden Sanrı da ”Çok zor bir maratondu, yıllarca çalıştı, antrenman yaptı, bunu başardı, kendisini tebrik ediyorum” dedi.
Alper Sunaçoğlu ve beraberindekiler, KKTC’den yarın ayrılacak.

Yapılan Yorumlar:1 Adet

  1. yıldıray Yorumu:

    vallahi bravo helal olsun analar ne evlatlar doğurmuş

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar