GÜNDEM-YAŞAM, POLİTİKA Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

MHP?li Korkmaz, ?AKP?nin yaptığı istismar ve aldatmacadır?.

06 Ağustos 2010

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

mhp002MHP Isparta Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Nevzat Korkmaz, Anayasa değişikliği ile ilgili “AKP?nin yaptığı istismar ve aldatmacadır” dedi.
Kormaz, partisinin Anamur İlçe Teşkilatı’nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, halkın 12 Eylülde yapılacak referandumun içeriği hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığını söyledi.
Değiştirilmek istenen 27 maddeden 25′inin günlük hayatta hiçbir değişikliğe yol açmayacağını belirten Korkmaz, “Bütün sorun iki maddede saklı. Bu iki maddeyi kendi felsefelerine uygun hale getirmeye çalışıyorlar. Yüce divan korkusuyla Anayasa Mahkemesi’ni ele geçirmeye çalışıyorlar. Günlerdir ülkeyi gerçek gündeminden uzak tutan bu maddelerdir. Hukuk Devletinin en önemli vasfı mahkemelerin bağımsızlığıdır. 12 Eylül darbecilerini yargılayacağız diye yalan söylüyorlar” dedi.
Korkmaz referandumun yapılacağı 12 Eylül de 30 yıllık zaman aşımının dolacağını ve 70 yaşın üzerindekilerin yargılanamadığını ifade ederek “AKP’nin yaptığı istismar ve aldatmacadır. Bu anayasa değişikliği Başbakan ve tayfasının derdine derman olacak. Ancak vatandaşın hiçbir derdine çare olmayacak” diye konuştu.
Toplantıya Ören Belediye Başkanı Aziz Doluoğlu, MHP İlçe yöneticileri ve partililer katıldı.mhp001mhp003

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar