Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur’da Havai Fişek Yasaklandı

02 Temmuz 2024

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısında Kent Konseyi tarafından alınan tavsiye kararı doğrultusunda Havai Fişek Yasaklandı.

Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz’in Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplandı da Anamur Kent Konseyi’nin tavsiyesi ile alınan meclis kararı doğrultusunda düğün, nişan ve özel günlerde havai fişek atılması yasaklandı.

8 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısında belediyeye ait 2 adet ekskavatör ve bir adet silindirin satışı için belediye encümenine yetki verildi. Satışa çıkartılması planlanan iş makineleri ile ilgili meclise bilgi veren Başkan Deniz; “ Belediyemizde ekonomik ömrünü tamamlamış ve sürekli arıza çıkartan 3 adet iş makinesinin satışının yapılmasını düşünüyoruz. Normalde hurdaya ayırıp hurda niteliğinde bir satış yapılması gerekiyor ancak biz bu araçları hurda demir olarak değil de kullanılabilir olarak ihaleye çıkıp daha yüksek fiyatlara satmayı hedefliyoruz” dedi. Yapılan oylamada iş makinelerinin satışının yapılabilmesi için belediye encümenine oy çokluğu ile karar verildi.

Anamur’da Havai Fişek Yasaklandı

Anamur Kent Konseyi tarafından alınan tavsiye kararı doğrultusunda ilçede gerçekleştirilen düğün, nişan ve özel organizasyonlarda gürültü ve ses kirliliği yaptığı gerekçesiyle havai fişek atılmasının yasaklanması talebi Anamur Belediye Meclisi tarafından görüşüldü. Konu ile ilgili meclise bilgi veren Başkan Deniz; “ Anamur Kent Konseyimiz tarafından tavsiye niteliğinde alınan bu karar doğrultusunda özellikle düğün, nişan ve özel günlerde havai fişek atılmasının yasaklanmasını istiyoruz. Hem çevre kirliliğinin hem de gürültü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla bu kararın alınması gerektiğini düşünüyoruz. Alacağımız kararın ardından düğün salonlarına, organizasyon şirketlerine bu kararı tebliğ edeceğiz. Ayrıca yine gürültü kirliliği ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde İlçe Kaymakamlığımız ile birlikte ilçemizde eğlence mekanı işleten esnaflarımızla bir araya geldik. Özellikle sahil bölgemizde eğlence mekanlarına yakın alanlarda yaşayan vatandaşlarımızı rahatsız etmeyecek şekilde düzenlemeler yaparak gürültü kirliliğini en aza indirmeyi düşünüyoruz.” dedi. Yapılan oylamada havai fişeğin yasaklanması kararı oy birliği ile alındı.

haberanamur004haberanamur0041

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...
 • Abdullah Aydın: Emek en yüce değerdir.