Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Deniz: “Sosyal kültürel faaliyetleri destekleyeceğiz”

07 Mayıs 2024

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz, “sosyal ve kültürel faaliyetleri destekleyeceğiz”.

Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz, sosyal ve kültürel faaliyetlere önem verdiklerini belirterek Anamur Belediye Başkanlığı’nın hem kendi bünyesinde gerçekleştireceği faaliyetleri arttıracaklarını hem de sivil toplum kuruluşları ve diğer kurumlar tarafından yapılacak olan etkinliklerde etkin görevler alacaklarını belirtti.

İlçede gerçekleştirilecek olan etkinliklerle Anamur’un tanıtımının yanı sıra vatandaşlar arasında etkileşimi ve diyaloğu da attıracaklarını ifade eden Başkan Deniz; “ Bizim yönetim anlayışımıza göre; yol yapmak, parke döşemek, çöp toplamak gibi temel belediyecilik hizmetleri zaten zorunlu görevlerimiz. Bu hizmetlerin yanı sıra vatandaşlarımızı bir araya getirerek diyaloğu, sevgiyi ve kardeşliği arttıracak faaliyetlerinde olması gerektiğine inanıyoruz. Belediye Başkanlığımızdan önce de ilçede kurulan birçok sivil toplum kuruluşunun kurucu üyesi olmuş ya da kuruluşuna öncülük etmiş, ilçemizde düzenlenen fuar ve festivaller başta olmak üzere her etkinliğe destek vermiş birisi olarak bugün Anamur Belediye Başkanlığı’nın hem kurumların ve STK’ların düzenlediği etkinliklere tam destek verilmesi gerektiğine hem de belediyemizin kendi bünyesinde sosyal kültürel faaliyetleri arttırması gerektiğine inanıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzü Mersin’de düzenlenen Mersin Turizm Fuarı’nda, Gazipaşa’da düzenlenen 14. Tarım Fuarı’nda stant açarak katılmak üzere görevlendirdik. Bunun yanında ilçemizde sivil toplum kuruluşlarımız tarafından özel günlerde gerçekleştirilen kortej yürüyüşleri, toplantılar, konserler gibi etkinliklere de belediyemizin imkanları ile destek verdik, vereceğiz de. Bugüne kadar ihmal edilen sosyal kültürel faaliyetlerle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki günlerde de gelenekselleşen etkinliklerin yanına yeni etkinlikler ekleyerek hem vatandaşlarımızın birlik, beraberlik ve kaynaşma duygularını pekiştireceğiz, hem de doğası, tarihi ve kültürel değerleri ile ilçemizin turizm potansiyelini ön plana çıkartacak çalışmalar yapacağız” dedi.

haberanamur0025haberanamur0015haberanamur0034haberanamur0054haberanamur0045haberanamur0063haberanamur0072haberanamur0081haberanamur0091

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Aziz Saydam: Harika bir oyun, Karacaoğlan hepimizin. Her yerde izi var. Bütün...
 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...