GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur?da nükleer karşıtı açıklama

13 Mart 2010

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

nukleer003Eğitim-Sen Anamur Temsilcisi Mustafa Bakır, Akkuyu?ya nükleer santral yapılmasını istemediklerini belirterek, ?Tarımı, turizme elverişliliği ve iklimiyle eşsiz güzelliklere sahip güney kentlerimizin radyoaktif tehlikelerle yüklü kentler olmasını istemiyoruz? dedi.
Bakır, temsilcilik binasında yaptığı basın açıklamasında, Türkiye?de enerji krizi yaşanmadığı, enerji kaynakları iyi kullandırıldığında ülkeye fazlası ile yeteceğini belirterek, ?Dünyanın en güvenli teknolojisi de kullanılsa nükleerle yaşıyorsanız, ateşin içindesinizdir. Bir gün gelir o sizi hava ile su ile tükettiğiniz besin ile vurur. Nükleerden kurtulmanın tek yolu onu kurdurmamaktır. Aksi halde hiçbir garantisi yoktur? diye konuştu.
Nükleer santrallerin çevresinde tarım, turizm yapılamayacağı gibi insanların da orada yaşamak istemeyeceğini belirten Bakır, ?Nükleere örgütlü bir şekilde karşı durmak gerekiyor. Nükleer santraller ve oralarda üretilen silahların ortadan kalkması için mücadelemizi sürdüreceğiz? şeklinde konuştu.
Basın açıklamasına, Mersin Nükleer Karşıtı Platformu Dönem Sözcüsü Sabahat Aslan ve Tümbel-Sen Mersin Şube Başkanı Recep Kara ile SES ve BES Anamur temsilcileri ile sendika üyeleri de destek verdi.
nukleer001nukleer002nukleer004

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar