Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Bahar?dan ücretsiz kurs

10 Mart 2010

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Bahar Eğitim Gönüllüleri ve Yardımlaşma Derneği, Halk Eğitimi Merkezi ile birlikte işbirliği yaparak ücretsiz kurs vermeye başladı.
Bahar Eğitim Gönüllüleri ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Şükran Bilgin, kursların 1 ay önce başladığını belirterek, ?Dikiş, nakış, el sanatları ve okuma- yazma kursları açtık. Amacımız özellikle okuma yazma bilmeyen insanları tespit ederek onları derneğimizde vereceğimiz kurslarla ücretsiz olarak eğitmektir. Ayrıca yaşlı, ihtiyaçlı ve kimsesiz insanlara her ayın belirli günlerinde ziyaretlerde bulunuyoruz. Onlara maddi ve manevi destek vermeye çalışıyoruz. Bizlerin ulaşamadığı, bilmediği yerlerde bu şartlarda ihtiyaçlı insanlar var ise biz onlara da ulaşmak istiyoruz. Duyarlı vatandaşlarımız bu konuda bize yardım ederlerse, dermek binamıza bizzat gelerek bizi durumdan haberdar ederlerse mutlu oluruz? dedi.
Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Ceren de, ?Bahar Eğitim Gönüllüleri ve Yardımlaşma Derneği?nden bize talep edilen kursiyerlerimizi temin ettik. Anamur?da okuma-yazma kursuna devam edebilecek 1200 kişi tespit ettik. Amacımız bu rakamı en aza indirmektir. Bahar Eğitim Gönüllüleri ve Yardımlaşma Derneği binasında şu anda; el sanatları kursuna kayıtlı 18, dikiş-nakış kursuna kayıtlı 23, okuma-yazma kursuna kayıtlı 7 kişi bulunmaktadır. Talepler doğrultusunda kursiyer teminine devam edeceğiz? diye konuştu.
bahar001bahar002bahar003

Yapılan Yorumlar:1 Adet

  1. fatma Yorumu:

    eskiden bu işleri halk eğitim müdürlüğü yapardı gerçi ikiside aynı zihniyetten olunca hangisinin yaptığı fak etmez

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar