Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Klasik araba tutkunları 29 Ekim’de gösteriye hazırlanıyor.

13 Ekim 2023

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Klasik araba tutkunları 29 Ekim Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamalarında gösteri yapmaya hazırlanıyor.

Klasik araba tutkunlarının açıklaması;

“Anamur ve Bozyazı Antika Araba ve Motor Tutkunları 29 Ekim için bir araya geliyorlar.

Anamur Kaymakamlığı öncülüğünde yapılacak olan 29 Ekim Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Anamur ve Bozyazı’lı Antika Araba Tutkunları bir araya gelerek Anamur ve Bozyazı içinde araba turu yapmak ve dernekleşmek için fikir alış verişinde bulundular. Kamil Ayhan (Doğa LİMAK), Psikolog Hamit Durna, Ahmet Koyuncu (Foto Rekor), Ender Koyuncu (Art Stüdyo). Nevzat Deniz (Jeep Restorasyon) ve Batuhan Temel (Anamur 7/24 Tour) bir araya gelerek daha önce Nevzat Deniz ve Ahmet Koyuncu tarafından birkaç kere yapılan Klasik Araba turlarını tekrar canlandırarak öncelikle 29 Ekimi kutlamak sonrasında yerel ve ulusal düzeyde yaparak Anamur’un tanıtımına katkıda bulunmak istediklerini ifade etmişlerdir. Genelde 70’in üzerinde araba sahibine ulaştıklarını büyük çoğunluğunun restorasyona uğramış yerel arabalar olduğunu ancak amaçlarının mümkün olduğunca orijinaline sadık kalmış arabaları bulmak olduğunu belirtmişlerdir. Birkaç tane orijinal Jawa motor kaldığını ifade ederek çoğunluğun bakımsız kaldığını aslında bunların birer tarih olduğunu belirterek Anamur’a ilk gelen traktörü de bulduklarını mümkün olduğunca onu yerel tarihin bir parçası olarak 29 Ekim etkinliğinde sergilemek istediklerini ifade etmişlerdir.

Kulüp üyeleri yaptıkları yerel inceleme ve araştırmada daha öncesinde birçok Amerikan Klasik arabanın Anamurlu dostların elinde bulunduğunu ancak çocuğunun bakılmayarak ilçe dışına satıldığını veya gönderildiğini üzüntüyle öğrendiklerini ifade etmişlerdir. Kulüp olarak amaçlarının yerelde klasik araba, motor ve araçları gençlere sevdirmeye çalışmak akabinde motor sporları için Anamur’da yerel Off-Road sahası açmak olduğunu bunu sağladıktan sonra Antalya-Mersin arasında tur atan motorcu ve klasik araba tutkunlarını bölgeye çekmek olduğunu belirtmişlerdir.

Nevzat Deniz daha önce kendisinin “birkaç kere Jeep Safari yaptığını beyan ederek bunların kişisel girişimlerin çok üzerinde eylemler olduğunu mutlaka yerel yönetimler tarafından desteklenmesi gerektiğini” belirtmiştir. Ahmet Koyuncu “amaçlarının artık bireysel etkinlikten çok yerel ve ulusal düzeyde olmasını sağlayarak Anamur için bir şeyle yapmaları gerektiğini” belirtmiştir.

Kulüp ilk etkinlik olarak Anamur ve Bozyazı’da bulunan klasik araç sahiplerinden birçok kişiye ulaşmış ve 29 Ekim Etkinliğine araç turu olarak katılma sözü almışlardır. Araba tutkunları olarak en güçlü bir biçimde araçları ile sokaklardan geçeceklerini Cumhuriyetin 100. Yılını şanına yakışır bir şekilde kutlayacaklarını belirterek ulaşamadıkları klasik araba ve motor tutkunlarını bu etkinlik için destek vermeye basın aracılığı ile davet etmişlerdir. “29 Ekim özel bir gündür. Devletimizin temelinin atıldığı gün olarak bunu en güzel şekilde kutlamanın tek yolunun mümkün olduğunca çok araç ve çok insan ile katılım sağlamak olduğunu” belirterek araba severleri davet etmişlerdir.

Klasik Araba tutkunlarının hastanede Psikolog Hamit Durna (0532 551 75 08), Foto Rekor Ahmet Koyuncu ve Anamur Sanayide Jeep Restorasyon Ustası Nevzat Deniz ve Anamur 7/24 Tour (Nomia Tur) Batuhan Temele ulaşıp bilgi alabilecekleri belirtilmiştir”.

haberanamur0013haberanamur0032haberanamur0021

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...
 • Abdullah Aydın: Emek en yüce değerdir.