GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur?da kafes eylem planı

05 Mart 2010

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Belediye Meclisi, kentin sosyal yaşamında önemli yeri olan iskelenin AR-GE çalışması kapsamında kafese alındığı gerekçesiyle, çalışmanın başka bir yere kaldırılması için eylem yapacak.
Anamur Belediye Meclisi mart ayı toplantısının dilek ve temenniler bölümünde, iskelede Mersin Üniversitesi?nin yürüttüğü AR-GE çalışmasının başka yere kaldırılması için girişim yapılması konusu gündeme geldi.
Belediye Başkanı Mehmet Türe, vatandaşlardan belediyeye çalışmanın başka yere kaldırılması için yoğun talep geldiğini belirterek, ?Talepler karşısında iskeleye belediyemizin olumsuz raporuna rağmen çalışmanın sürdürüldüğünü belirten pankart astık. Çalışmayı incelemeye gelen rektör, bu pankartı görünce önceden ayarlanmış görüşmeye katılmadı? dedi.
Meclis üyesi Halil Aydoğdu da turizm sezonu öncesi bu sorunun aşılması gerektiğini ifade ederek, ?Kentimizdeki sosyal yaşamda önemli bir yeri olan iskele yeniden vatandaşlarımıza açılmalıdır. Bunun için hep birlikte bir şeyler yapmalıyız? dedi.
Fikir alışverişlerinin ardından önce çalışmanın yapıldığı iskelede bir basın açıklaması yapılarak konuyu gündeme taşıyıp kamuoyu oluşturulması, daha sonra da İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı?nda konunun gündeme getirilmesi yönünde görüş birliğine varıldı.
Bu konuda yapılacak çalışmaları organize etmek üzere Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuğrul ile meclis üyeleri Halil Aydoğdu, Ayhan Güven ve Şener Elmas görev aldı.
mhp-kafes0011mhp-kafes002

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar