Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

CHP mitingine yoğun ilgi

30 Nisan 2023

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Cumhuriyet Halk Partisi Anamur ilçe Başkanlığının organze ettiği miting vatandaştan yoğun ilgi gördü

Bozdoğan Mahallesi Pullu kampı önünde CHP Mersin milletvekili Ali Mahir Başarır’ı karşılayan ve Anamur ilçe merkezine kalabalık bir konvoyla gelen partililer, Yeni Cumhuriyet Meydanında toplanan halkla buluşarak coşkulu bir miting düzenledi.

Mitinge Başarır’ın beraberinde İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik ve Millet İttifakı ilçe başkanları, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayları Şerife Arıcı, Güven Kocabıyık, CHP Aydıncık İlçe Başkanı Abdullah Servili, ve CHP Bozyazı İlçe Başkanı Baykal Arıdeniz katıldı.

Hoş geldiniz konuşmasını ev sahibi Cumhuriyet Halk Partisi Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz yaptı. Deniz, Tarım kenti olan Anamur’un ürettiği tarımsal ürünlerin ekonomik karşılığını bulamadığını belirterek Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Tarımsal üretimde planlama yapılarak Muz ve çilek başta olmak üzere Anamur’un ürettiği ürünler değerini bulacak. Mersin Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinden de bahseden Deniz, “el bebek gül bebek” projesi kapsamında çocukların temel ihtiyacı çocuk maması, bez ve süt dağıtımı, Gençler için yurt, dershane ve üniversite öğrencileri için burs imkânı sağladı. Yaşlılar için evde bakım hizmetleri. Hasta yakınları için refakatçı evi hizmetleri var. Ürettiği bu hizmetler için Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür etti.

Daha sonra söz alan İyi Parti Mersin milletvekili Behiç Çelik, Meydanda toplanan kalabalığı selamladı ve sözü Mersin milletvekili Adayı Ali Mahir Başarır’a bıraktı.

Bayrak sallayan coşkulu kalabalığı gören Ali Mahir Başarır, “Bayrakları Beştepeye doğru sallayın Anamur’u görsünler. Bayrak, Vatan, Memleket, Kuvai Milliye, Gazi Mustafa Kemal Atatürk nedir? Görsünler, Bize milliyetçilik dersi vermeye kalkanlar.

14 Mayıs’a darbe diyenlere soruyorum işte burada teyzeme soruyorum sen darbemi yapacaksın? Amcama soruyorum, amcam darbe mi yapacaksın? Ablacığım darbe mi yapacaksın? Sana soruyorum ne zamandan beri oy kullanmak darbe yapmak oldu? Tabi bu ülkede Recep Tayyip Erdoğan‘dan başka kim kazanacaksa o darbeci. Recep Tayyip Erdoğan‘dan başka kim kazanacaksa terörist Asıl terörist ne biliyor musunuz? Halkın iradesini yok saymaktır.  Tayyip bey bakanlarına sahip çık, her ile bir bakan hediye ettin bize de Nebati düştü. Her gün ben sokaklardayım vatandaşımla görüşüyorum, çilek üreticisi ile muz üreticisi ile görüşüyorum, hayvancımla görüşüyorum, Öğrencime, emeklerimle, esnafımla görüşüyorum, işçimle görüşüyorum. Onları yek ekmeğe muhtaç eden Nebati’yi iyi Mersin’e yolladın. Hem de birinci sırada benim karşıma yazık değil mi ona. Bakın burada toplanan Anamur’un yiğit evlatları kendi araçlarına kendi yakıtlarını koyarak bugün konvoya katıldılar 2000 kişilik büyük bir konvoy gerçekleştirdik. Biz kendimiz hiçbir araca bir kuruşluk yakıt koymadık. Herkes kendi cebinden kendi aracıyla, kendi gönlü ile buraya geldi. Ama bakanlıklarda yakıt ihalesi yapılıyor. Niye yapılıyor biliyor musunuz? bakanlar aday oldukları yerlerde seçim çalışmalarında bu yakıtları kullana bilsinler diye yapılıyor..! Yazık değil mi bu ülkeye. İşte burada toplanan bu halk 14 Mayıs’ta bunun cevabını sandıkta verecek. Adalet için verecek, hukuk için verecek.”

haberanamur00510haberanamur00411haberanamur00315haberanamur00216haberanamur00120haberanamur00610haberanamur0078haberanamur0088haberanamur0094haberanamur0104haberanamur0112

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Aziz Saydam: Harika bir oyun, Karacaoğlan hepimizin. Her yerde izi var. Bütün...
 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...