Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur’da doğal gaz çalışmaları

02 Şubat 2023

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur’a Doğalgaz Getirilmesi Projesi’nde İlk Kazma Mart’ta Vurulacağı bildirildi.

Anamur Belediyesinden yapılan açıklama;

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın vaatlerinden birisi olan doğalgaz getirme projesinde ilk kazma mart ayında vurulacak. İlk etapta taşıma yöntemi ile temin edilecek olan doğalgazın depolanacağı bölgenin tahsisi için sözleşme imzalandı.

Şubat ayı meclis toplantısında alınan tahsis kararının ardından Doğalgaz Dağıtım Şirketi AKSA’nın Bölge Müdürü Tufan Duman ile Harita ve Proje Şefi İsmail Üzdemir Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ı ziyaret ederek tahsis sözleşmesini imzaladı.

Proje hakkında bilgi veren Bölge Müdürü Duman, doğalgazın öncelikle tırlarla taşınarak Kalınören Mahallesi’ne yapılacak olan tesiste depolanacağını ve buradan şehir merkezine dağıtılacağını söyledi. Depolama tesisinin inşa çalışmalarının mart ayında başlayacağını söyleyen Tufan: “ Anamur’a doğalgaz getirilmesi için hazırladığımız projede sona geldik. Manavgat üzerinden borularla getirilmesi projesinin ihalesi şubat ayı içerisinde yapılacak. O proje sonuçlanana kadar Anamur’a kuracağımız depolama tesisi sayesinde ilçeyi biran önce doğalgaza kavuşturacağız. Belediyemiz tarafından tahsis edilen bölgede mart ayı içerisinde inşaat çalışmalarımıza başlayacağız. Yaklaşık 1 ay gibi kısa bir sürede tesisin inşasını tamamlayarak doğalgaz depolanır hale getireceğiz. Şehir merkezine 3 kilometre mesafede bulunan tesisimizden birkaç ay içerisinde şehir merkezine doğalgaz vermeye başlayabileceğiz” dedi.

Projeye gösterdikleri ilgi nedeniyle firma yetkililerine teşekkür eden Belediye Başkanı Hidayet Kılınç: “ Anamur’a doğalgaz getirilmesi projesinde bizimle birlikte mesai harcayan doğalgaz dağıtım şirketi yetkililerine teşekkür ediyorum. Bugün burada yapacağımız tahsis sözleşmesi ile mart ayı içerisinde depolama tesisimizin temelini atarak 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. İlk etapta depolama yöntemi ile ilçemize kazandıracağımız doğalgaz projemizi daha sonra Manavgat üzerinden gelecek olan doğalgaz iletim hattına dahil edeceğiz. Manavgat, Alanya, Gazipaşa ve Anamur ilçelerine boru hattı ile doğalgaz getirmek için şubat ayı içerisinde ihale yapılacak. İhale sonrası yapım çalışmaları başladığında boru hattı da kısa süre içerisinde tamamlanacak. Firma yetkililerimiz ve ilgili kurumlarımızda doğalgaz projesi için en az bizim kadar heyecan duyuyor ve biran önce Anamur’a doğalgaz getirmeyi hedefliyorlar. Ben firma yetkililerimize ve ilgili kurumlarımıza teşekkür ediyor, Anamurlu hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.”

haberanamur008

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Aziz Saydam: Harika bir oyun, Karacaoğlan hepimizin. Her yerde izi var. Bütün...
 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...