GÜNDEM-YAŞAM, POLİTİKA Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Ahmet Yorgun, aday adaylığını açıkladı

24 Aralık 2022

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Sosyal Hizmetler Uzmanı Ahmet Yorgun, CHP Mersin Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) siyaset yapan, sigorta acenteliği sektöründe ticari yaşamını sürdüren Ahmet Yorgun, CHP Anamur ilçe örgütünde partililerle bir araya geldi.

CHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Seyfettin Angay, Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, Kadın Kolları Başkanı Hülya Medine Tunç, Anamur eski Belediye Başkanlarından Şevket Erkan ve partililerin katıldığı toplantıda milletvekili aday adaylığını açıklayan Ahmet Yorgun konuşmasında, tek adam rejiminden kurtulmak için tüm partililerin fazla efor sarf etmesi gerekliliğine vurgu yaptı.

“ikinci bölgenin sorunlarını ve çözümlerini biliyorum”

Eski İçel denilen, ikinci bölge denilen, şehrin batısındaki vatandaşların temsil noktasında bölgeyi düşünen siyasilerin olduğunu pek söyleyemeyeceğini ifade eden Yorgun, “Bu konuda girişimde bulunan arkadaşlarımızın da başarılı olduğunu söyleyemeyiz. Ben tüm bu ilçelerimizin sorunlarını bilen, çözümlerini de bilen bir vatandaş olarak bir sorumluluğu aydın, sorumlu siyasetçi olarak buraların sesi olmak istiyorum. Bunun için şimdiden çalışmalarıma başladım. Aslında son altı yedi aydır çalışıyorum. Vatandaşlarımızla kitle örgütleriyle, partililerimizle sorun yaşayan herkesle birlikte olmaya çalışıyorum. Herhangi bir sıfatım olmadan da bu vatandaşlarımızın sözcüsü olmaya çalışıyorum” dedi.

“Her zaman, her yerde vatandaşın sesi olmaya çalışıyorum.”

Mensubu bulunduğu CHP’nin Tarsus’ta %17,eski İçel olarak adlandırılan 2.bölgede ise partimize %24 oy alıyor. Tarsus’un milletvekili olması hakkı var. Mersin’nin batısında partimize %24 oy çıkıyorsa sizlerin de milletvekilimiz olmalı deme hakkınız var.

Adaylık konusunda ilk deneyimimi ben 1999 seçimlerinde CHP’nin adayı oldum. Ön seçimi kazanmıştım. Aday oldum. Yani o günden bu yana aktif politikanın içindeyim diyebilirim. CHP o zaman baraja takılmıştı. Dolayısıyla mecliste olma şansımız yoktu. Daha sonrasında da birkaç kez deneyimim oldu.

Milletvekili seçilmekle olmuyor. Otuz yıldır rozetini gururla taşıdığım partime asla sırtımı dönmedim.

Otuz yıldır, yirmi beş yıldır ne yapıyorum? Vatandaşın sorunlarını fırsat buldukça radyoda, televizyonda, siyasi parti örgütlerinde, demokratik kitle örgütlerinde dillendirmeye çalışıyorum.

Vatandaşlarımızla kitle örgütleriyle, partililerimizle sorun yaşayan herkesle birlikte olmaya çalışıyorum. Herhangi bir sıfatım olmadan da bu vatandaşlarımızın sözcüsü olmaya çalışıyorum.

İkinci bölgenin sorunlarını en iyi bilenlerden biriyim. Çünkü sürekli vatandaşlarla yüz yüze görüşüyorum” Diye konuştu.

Genel Seçimlerde önce Aday sonra vekil olmak istiyorum

Geçmişte CHP’de yaptığı çalışmalar, milletvekili aday adayı olduğu dönemdeki süreçle ilgili ve bilgiler veren Yorgun sözlerini şöyle sürdürdü: “Kitle örgütlerinde alınan görevler ancak ve ancak siyasetçilere, siyasi örgütlere baskı yaparak olabiliyor. Ama sorunları çözmenin yolu demokrasilerde tabii ki partiler kanalıyla iktidara gelmektir. Bunun için de tabii ki seçilmiş noktasında olmak lazım. Bir partiden aday olmak lazım. Bende önce aday sonra da vekil olmak istiyorum.

40 yıldır üniversite yıllarından bu yana sorumlu bir Cumhuriyet genci olarak memleketine katkı sunmak istediğini söyleyen Yorgun, bunu da başaracağına inanıyorum.

Gazi Meclisimiz son üç dört yıldır eski gücünden kaybetti. Yani Meclisin çok da önemli kalmadığını, önemsizleştirildiğini, değersizleştirildiğini de biliyoruz. Ama ben ve benim gibi arkadaşlarımızın birlikteliğiyle daha doğrusu Cumhuriyet Halk Partisi’nin ortaya koymaya çalıştığı, güçlendirilmiş parlamenter sistemi hayata geçirerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin geçmişteki o değerini göstermek istiyoruz.

Çalışmalarımızda çözüm önerilerimizle bunu hayata geçirmek istiyoruz. İlk genel seçimde de bunu başaracağımıza ben inanıyorum. Kısacası Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilk seçimde şu anda aday adayı olarak çalışıyorum. Bunu da gerçekten Mutumuza, Gülnar’a, Anamur’a, Aydıncık’a, Bozyazı’ya, Silifke’ye, Erdemli’ye tabii ki tüm Mersin’e katkı sunmak amacıyla yapıyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

haberanamur0016haberanamur0027haberanamur0036

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...
 • Abdullah Aydın: Emek en yüce değerdir.