Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Recep Tayyip Erdoğan Doğa parkı açıldı.

31 Ekim 2022

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Recep Tayyip Erdoğan Doğa Parkı törenle açıldı.

Programa Milliyetçi Hareket Partisi Türk Dünyası ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Eski Bakanı ve Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin yanı sıra Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Ak Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Ak Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Yavuz Akgül, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan, Milliyetçi Hareket Partisi ilçe Başkanları, Ak Parti İlçe Başkanları, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanları, Ülkü Ocakları İlçe Başkanları, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saat 17: 00′da Esentepe Mahallesi’nde gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, ilçenin bir mesire alanına ihtiyacı olduğunu tespit ettiklerini ve bu eksiği gidermek için Recep Tayyip Erdoğan Doğa Parkı projesini hayata geçirdiklerini belirtti. Projenin tamamen belediye imkanları ile hayata geçirildiğini belirten Başkan Kılınç, projenin 1. etabı için yaklaşık 8 milyon TL harcadıklarını ifade etti.
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Recep Tayyip Erdoğan Doğa Parkı’nda incelemelerde bulunan heyet Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’a ilçeye kazandırdığı eser nedeniyle teşekkür etti.
Cumhuriyetin 99. Yıl Dönümü Düzenlenen Fener Alayı ve Tuğçe Tayfur Konseri ile Kutlandı
Cumhuriyet Bayramı nedeniyle açılış programına ek olarak etkinlikler gerçekleştiren Anamur Belediyesi, cumhuriyetin 99. yıldönümünü düzenlenen fener alayı ve Tuğçe Tayfur Konseri ile kutladı.
Düzenlenen fener alayına Türk Bayrakları ve meşalelerle katılan vatandaşların Cumhuriyet Meydanına yürüyüşü ile başlatılan program, Tuğçe Tayfur konseri ile devam etti.
Programda konuşan Başkan Kılınç, cumhuriyetin 99. yıldönümünü kutlayarak 3 yıllık belediye başkanlığı döneminde hayata geçirdiği hizmetleri anlattı.
3 yılda Anamur’un çehresini değiştirecek projeleri hayata geçirdiğini belirten Başkan Kılınç: ” 3 yıllık görev süremiz içerisinde hayal edilenin çok daha üzerinde hizmeti hayata geçirdik. Uyguladığımız sıkı tasarruf tedbirleri, hayata geçirdiğimiz mali disiplin sayesinde ekibimizin vizyonunu ortaya koyacak eserlere imza attık. 600 km asfalt döktük, binlerce metrekare parke döşedik. 100.000 metrekare yeni yeşil alan oluşturduk. Binlerce bitkiyi toprakla buluşturduk. 44 yeni iş makinesi ve araç aldık. Taş ocağı ve asfalt şantiyesi kurduk. Yıllardır konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen sahil projesini 5 ay önce hizmete açtık.  Dr. Devlet Bahçeli Sahil Parkı Akdeniz Bölgesinin en güzel ve en ekolojik sahil projesidir.
İşte bugün de ilçemizin uzun yıllardır eksikliğini hissettiği mesire alanı projesinin birinci etabını hizmete açıyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana hayata geçirdiğimiz projelerde olduğu gibi Recep Tayyip Erdoğan Doğa Parkı’nı da tamamen kendi personelimiz ve kendi iş makinelerimiz ile inşa ettik. Mesire alanımızın ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın: ” Milliyetçi Hareket Partisi Tüm İmkanları ile Hidayet Kılınç’ın Yanındadır”
Programda konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın ilçeye kazandırdığı hizmetler nedeniyle Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’a teşekkür etti. Başkan Kılınç ile uzun yıllardır tanıştığını belirten Aydın: “Hidayet Başkan ile uzun süredir tanışırız. Kendisinin genel siyasette ve bürokraside tecrübesi olduğu için Ankara’daki imkanları Anamur’a taşımakta zorlanmıyor. Bizlerde Cumhur İttifakı mensubu Milliyetçi Hareket Partisi olarak başkanımızın yanındayız. 3 yılda Anamur’a büyük hizmetler kazandıran başkanımızı tebrik ediyorum” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’den Başkan Kılınç’a tam destek.
Recep Tayyip Erdoğan Doğa Parkı açılışı programına katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Eski Bakanı ve Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın yanında olduklarını belirterek: “Cumhur İttifakı olarak Anamur’a önemli hizmetler kazandıran Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Anamur için üzerimize düşen ne varsa Ankara’da gerekeni yapmaya hazırız” dedi.
Konuşmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’a ve Anamurlulara selam söylemesini ilettiğini belirterek başlayan Özhaseki: “Biliyorsunuz bugün üretimini gerçekleştirdiğimiz yerli elektrikli otomobilimiz TOGG’un ilk ürettiği araçlar için düzenlenen bir tören vardı. Bizde doğal olarak bu törene katılmak zorundaydık. Ancak aynı zamanda Anamur’dan da davet almıştık. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu konuyu ilettiğimde sizin Anamur’a gitmeniz, belediye başkanımıza ve Anamurlu hemşehrilerimize selamlarımızı ve teşekkürlerimizi iletmeniz daha uygun olur diyerek bizleri sizlerle buluşmak üzere görevlendirdi. Sayın cumhurbaşkanımız, isminin bir parka verilmesi nedeniyle Belediye Başkanımıza teşekkürlerini iletti. Ayrıca Anamurlu hemşehrilerimize de selamlarını ileterek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik etti” dedi.
Kendisinin de belediyecilik tecrübesi olduğunu vurgulayan Özhaseki :” Geçmişte ilçe ve büyükşehir belediye başkanlığı yapmış birisi olarak Anamur’a kazandırdığı hizmetler nedeniyle Belediye Başkanımız Hidayet Kılınç’a teşekkür ediyorum. Ayrıca Cumhur İttifakı ruhuna uygun olarak Cumhurbaşkanımızın ismini hizmete açtığı doğa parkına vermesi nedeniyle de kendisini tebrik ediyorum. Başkanımız Ankara’da bulunan kurumlarımızla zaten uyum içerisinde çalışıyor ancak bizim üzerimize düşen birşey olursa, Anamur’a kazandırılacak her hizmette belediye başkanımızın yanındayız” dedi.
Konuşmaların ardından gerçekleştirilen plaket ve hediye takdiminin ardından sahne alan ünlü sanatçı Tuğçe Tayfur Konseri ile devam eden programda Anamurlular doyasıya eğlendi.

haberanamur00124haberanamur00215haberanamur00313haberanamur00412haberanamur0059haberanamur0067haberanamur0078haberanamur0086haberanamur0094haberanamur0103

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...
 • Abdullah Aydın: Emek en yüce değerdir.