Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

“Amacımız vergi almak, vatandaşı zora sokmak değil?

25 Şubat 2010

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur vergi dairesi Müdürü Nakif Karakuş vergi haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, ??Amacımız vergi almak, vatandaşı zora sokmak değil?. Mükelleflerimizin beyan ettikleri vergiyi zamanında ödemelerini talep ediyorum. Düzenli vergi öderken bir an için ödeyememe sıkıntısına düşen mükelleflerimiz bizimle irtibata geçsinler. Bu durumdaki mükelleflerimizi zora sokacak uygulamalar yapmayacağız. Kanunların elverdiğince süre ertelemesi ve taksitlendirme imkanlarından faydalandıracağız. Önemli olan mükellefin iyi niyeti? diye konuştu. Karakuş, Devletin gelirleri arasında vergi gelirinin 1. sırada olduğunu, bu nedenle de verginin Devletimizin vazgeçilmezi olduğunu sözlerine ekledi.

Vergi dairesinden öğrencilere konferans.
Anamur vergi dairesi gelir uzmanları vergi haftası etkinlikleri kapsamında ilköğretim okullarında konferanslar düzenledi.
Anamur vergi dairesi, gelir uzmanları Orhan Toprak ve Mustafa Demircan Fatih İlköğretim okulu konferans salonunda örgencilere ?kamuoyunda vergi bilincinin tabana yayılması ve daha etkin vergi sürecinin sağlanması? konulu konferans düzenlediler. Uzmanlar konuşmalarında verginin ülke kalkınmasında taşıdığı önemi, verginin Devletimizin tek gelir kaynağı olduğunu, fatura, fiş düzenleme ve almanın vatandaşlık görevi olduğunu ve ülkemizde uygulanan vergi çeşitleri üzerine konuştular.

vergi003vergi002vergi001

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar