Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Parklara Erdoğan ve Bahçeli isimleri verildi.

10 Mayıs 2022

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Belediye Meclisinin kararı ile yeni yapılan parklara Tayyip Erdoğan ve Dr. Devlet Bahçeli isimleri verildi.

Anamur Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. 13 maddenin görüşüldüğü belediye meclisinde Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın teklifi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adı Esentepe mahallesinde yapılacak olan mesire alanına verilirken, sahil projesinin yapıldığı alana Dr. Devlet Bahçeli Sahil Parkı isminin verilmesi kararlaştırıldı.

Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda söz alan CHP Anamur Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Ali Kubilay Erdal mesire alanı ve sahil projesi uygulama alanına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Dr.Devlet Bahçeli’nin isimleri yerine şehitlerin isminin verilmesini teklif ederek “Hizmete açılacak olan alanlara şehitlerin adının verilmesinin daha doğru olacağına inanıyoruz, böylece hem şehitlerinin adını yaşatmış oluruz hemde onlara karşı manevi borcumuzu ödemiş oluruz.” Dedi.

Şehitler konusunda çok hassas olduğunu belirten Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç: “Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için hayatlarını ortaya koyan şehitlerimize karşı son derece hassas olduğumu hepiniz biliyorsunuz. Biz zaten göreve geldiğimiz günden bu yana şehadete eren bütün kahramanlarımızın isimlerini kentimizin en yoğun kullanıldığı alanlara verdik. Bunun en yakın örneğini hemen yanı başımızda bulunan saat kulesinde görebilirsiniz. Buraya 2 yıl önce şehadete eren polis memurumuz Şehit Burak Derya’nın adını verdik. Yine köylü pazarı olarak yapılan pazaryerine Şehit Şükrü Ünlü’nün adını verdik. Ayrıca Ören Mahallemizde bulunan futbol sahasına da bütün hayatını Anamurspor’a adayan duayenimiz Sefa Mert’in adını verdik. Kısacası şehitlerimiz ve ilçemize hizmetleri bulunan hemşehrilerimizin adının hizmete açtığımız alanlarda yaşatılması konusunda yeterince hassasız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’de ülkemize ve milletimize büyük hizmetlerde bulunmuş devlet büyüklerimizdir. Ben Esentepe mahallemizde yapımına başladığımız mesire alanına sayın cumhurbaşkanımızın, sahil projesi uygulama alanına ise liderimiz Devlet Bahçeli’nin isimlerinin verilesini teklif ediyorum, takdir meclisindir.” Dedi.

Yapılan oylamada CHP’li ve İYİ Partili üyelerin red oyuna karşılık MHP ve Ak Partili üyelerin kabul oyuyla Mesire Alanına Recep Tayyip Erdoğan Doğa Parkı ismi verilirken, sahil projesine ise Dr. Devlet Bahçeli Sahil Parkı ismi verildi.

Dilek ve temenniler kısmında söz alan Başkan Kılınç, 19 Mayıs’ta Elif Buse Doğan ve Zafer İşleyen’in sahne alacağı sahil projesi açılış törenine meclis üyelerini davet etti.

haberanamur017haberanamur018

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...
 • Abdullah Aydın: Emek en yüce değerdir.