Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Koruyucu Ailelere İftar Yemeği Düzenlendi.

30 Nisan 2022

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından, Anamur’da yaşayan koruyucu ailelere iftar yemeği düzenlendi. Anamur Kaymakamı Bilal BOZDEMİR ve eşinin de katıldığı iftar yemeği, Anamur öğretmen evinde gerçekleştirildi.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, kendi biyolojik aileleri tarafından bakımı mümkün olmayan ve devletin yurt ve yuvalarında bakım altında bulunan çocukların, koruyucu aile hizmeti ile aile ortamında çok daha fazla sevgi ile büyümeleri sağlandığı belirtilerek, Anamur’da 6 ailenin yanında 7 çocuğun bakımının sağlandığı belirtildi.

İftar yemeğinde Kaymakam Bilal BOZDEMİR, Anamur’da koruyucu aile sayısının artması temennisinde bulundu.

Sosyal Hizmetler Müdürü Selahattin SAYDAM, koruyucu aile hizmeti sayesinde çocukların, aile ortamında sevgi içerisinde büyüyerek birey ve aile olabilmeleri ve topluma kazandırılmalarının sağlandığını belirtti. Koruyucu ailelerin çocuklara evlerinin ve gönüllerinin kapılarını açarak yüksek manevi duygularla bakımlarını özenle sağladıklarını söyledi.

Koruyucu aileler bakımını üstlendikleri çocukları öz çocuklarından ayırmıyorlar. Ailelerimiz sosyal çalışma görevlileri tarafından belirli periyotlarda ziyaret ediliyor, her zaman iletişim ve işbirliği içinde çalışıyorlar, dedi.

haberanamur0037haberanamur0027haberanamur0018

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar