Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur’da 23 Nisan töreni

25 Nisan 2022

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama töreni düzenlendi.

Eski Cumhuriyet meydanından yeni Cumhuriyet meydanına bando eşliğinde yürüyüşle başlayan törende, Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi sunularak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene, Kaymakam Bilal Bozdemir ve eşi Berrin Bozdemir, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Meriç Dede, Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel, gaziler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan böyle bir bayramı geleceğin teminatı olan çocuklara armağan etmesinin, O’nun ne kadar büyük olduğunu gösterdiğini belirterek, şunları söyledi:

“Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu anlamını da üzerinde taşıyan bu bayram, bu yönüyle de ayrı bir anlam ifade ediyor. Dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan bu bayramı çocuklarımızın doya doya yaşamasını, kutlamasını istiyoruz.”

Çocukların bayramı kutlarken, geçmişlerini de unutmamalarını ve geleceğe yön veren bir nesil olmaları gerektiğini vurgulayan Mercan, şöyle devam etti:

“Tarihe yön veren şahsiyetlerimizi unutmayacaksınız. Metehan’ı, Alparslan’ı ve çağ açıp çağ kapatan Konstantinopolis’i fethederek İstanbul yapan Fatih’i unutmayacaksınız. En önemlisi, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı sizlere armağan eden ve ‘Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar’ diyen Büyük Önder Mustafa Kemal’i asla unutmayacaksınız.”

Velilere de seslenen Mercan, “Çocuklarımızı sorumlulukla ödüllendirin. Hazır bulduklarıyla değil, bedel ödeyerek elde ettikleriyle ödüllendirin. Onlara her şeyin bir fiyatının olduğunu değil, her şeyin bir değerinin olduğunu öğretin. Çünkü, her şeyin fiyatın bilenler, hiçbir şeyin değerini bilmezler” dedi.

Öğretmenlere de öğrencilere soru çözmek yerine, sorun çözmeyi öğretmeleri gerektiğini anlatan Mercan, “Çocuklarımızın ve tüm halkımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

Öğrencilerin okuduğu şiirlerle devam eden törende, halk oyunları gösterisi ve okulların hazırladığı gösteriler sunuldu.

haberanamur0035haberanamur0016haberanamur0025haberanamur0044haberanamur0061haberanamur0054haberanamur0072haberanamur0081


Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Gürdal Sümer: İyi Parti’deki bu gelişme diğer sağ partilere de örnek...
  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!