Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Bozdemir, “Artan vakalara karşı tedbirli olalım”.

01 Şubat 2022

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, son günlerde artan vakalara karşı tedbirli olunmasını çağrısında bulundu.

Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir son günlerde tüm ülkemizde olduğu üzere İlçemizde de görülen vaka artışlarına dikkat çekerek, özellikle serviste ve yoğun bakım ünitelerinde yatan hastaların hatırlatma dozlarını yaptırmayan, ihmal eden vatandaşlarımızdan oluştuğuna dikkat çekti. Yaşlı ve kronik hastalarımızda daha ağır seyrettiğini belirtti.

Vatandaşlara çağrıda bulunan Bozdemir hatırlatma dozu yaptırmayan vatandaşlarımızın bir an önce hatırlatma dozlarını yaptırmalarını, özellikle yaşlı ve kronik hastalığı bulunanların tedbirlere daha dikkatli uymaları gerektiğini ifade ederek, yaşlı ve kronik hastalığı bulunanların eş dost evlat ve torun ziyaretlerini en az düzeye indirmeleri gerektiğini söyledi.

Bozdemir, Başhekim ve İlçe Sağlık Müdürümüzle birlikte artan vakalarla ilgili yaptığı istişare toplantısı sonucunda son günlerde ilçemizde de kış ayları sebebiyle artan soğuk hava ve gribal enfeksiyonların da yayılmasıyla birlikte Covid-19 vakalarının da artış gösterdiği, bu nedenle de tüm vatandaşlarımızın maske mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeleri gerektiğini duyurdu.

haberanamur0013

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar