EĞİTİM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur HEM? de bilgilendirme toplantısı yapıldı

13 Şubat 2010

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde Açık İlköğretim Okulu 2.Dönem kayıt bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.
48 öğrencinin katılımı ile yapılan 2. dönem kayıt dönemi bilgilendirme toplantısında HEM Müdürü Ali Ceren, şunları söyledi:
?Hepimizin bildiği gibi, halk eğitimi topluma, her seviye ve kesimdeki fertlere, ihtiyaçlara dayalı programlar halinde sunulan,  insanların ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda ilerlemelerine yardım eden sistemli ve sürekli okul dışı eğitim, öğretim ve rehberlik faaliyetleridir.
Mesleki ve Kültürel kurslar alarak toplumsal gelişmeye çok önemli katkı sağlayan halk eğitim merkezlerinin açmış olduğu okuma yazma ve meslek edindirme, beceri kursları sonucu kendine güveni olan insanlar yetişmektedir.
Çeşitli nedenlerle eğitim olanaklarından yararlanmamış, her yaştan yurttaşımızın eğitim açıklarının kapatılması, kadınlarımızın el becerilerini geliştirerek aile ve ülke ekonomisine katkıda bulunur duruma getirilmesi amaçlanmıştır.
Kadınlarımızın üretime katılarak yaşamın her alanında birey olarak etkinliğinin arttırılması, kendilerin ve yetiştirecekleri kuşakların ruh ve beden sağlıkları yönünden büyük önem taşımaktadır.
Eğitim çağını geçirmiş genç kızlarımız, sizleri eğitimin yaşı ve sınırı olmadığını unutmadan çabalarınızı sürdürmeye halk eğitim merkezlerindeki kursların bundan sonraki aşamalarına da katılarak yaşam becerilerinizi geliştirmeye böylece hem aile, hem ülke ekonomisine katkıda bulunmaya çağırıyorum.?

12c00812c007

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar