GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Eşi ve oğluna dua okuyabilmek için kursa başladı

01 Kasım 2021

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

1-kasim-2021-016Anamur’un Güleç mahallesinde yaşayan Kiraz Uysal, kaybettiği eşi ve oğluna dua okuyabilmek için okuma yazma kursuna başladı.

Geçtiğimiz aylarda Anamur’un tanınmış esnaflarından eşi Çelebi Uysal’ı, birkaç gün sonra ise Şevk-et adlı işyerinin sahibi olan oğlu Şevket Yaşar Uysal’ı kaybeden 68 yaşındaki Kiraz Uysal, onlara dua okuyabilmek için kurs almaya başladı.

Anamur Halk Eğitimi Merkezi Güleç Mahallesi Özel Eğitim Kurs Merkezi’nde okuma yazma kursuna devam eden Uysal, “Eşimi ve oğlumu kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşıyorum. Okuma yazmam yoktu. Onlara Kur’an ve dua okuyabilmek için okuma yazma öğrenmeye karar verdim. 10 gündür bu kursa devam ediyorum. Öğretmenlerin ilgisinden memnunum. Okuma yazmayı öğrenince eşime ve oğluma Kur’an okuyacağım” dedi.

Öğretmen Mahmut Gazi Özsoy ise Kiraz Uysal’ın kısa sürede önemli aşama kaydettiğini belirterek, azimle çalıştığını ve başarılı olacağına inandığını kaydetti.1-kasim-2021-0171-kasim-2021-015

Yapılan Yorumlar:2 Adet

  1. Şeref Koz Yorumu:

    Çok duygulandırıcı bir girişim. Kolay gelsin.

  2. Mahmut Gazi ÖZSOY Yorumu:

    Öğretmen olmanın en gurur verici tablosu, ışık olmak, her yerde varlığıyla etrafını aydınlatmaktır. Öğrenmek için hiçbir engel aşılmaz değildir. Kiraz teyzenin şahsında bütün öğrenmeye istekli insanları tebrik ediyorum. Öğrenmek hayat boyudur.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar