Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Huzur hakkını ÇYDD’ye bağışladı.

10 Mayıs 2021

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

BELBİM A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliğine atanan Baysan, huzur hakkını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine bağışladı.

Mustafa Baysan’ın konuyla ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklama;

“Çok değerli Facebook sayfa takipçilerim 1Mayıs 2021 tarihinden itibaren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu tarafından İBB İştiraklerinden BELBİM A.Ş Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmış bulunmaktayım.

Görevim süresince tarafıma ödenecek olan huzur hakkını, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine (ÇYDD) bağışlayacağımı sizlerle paylaşmak isterim. Hepimiz biliyoruz ki bu ülkenin geleceği fikri hür, irfanı hür gençlerine bağlıdır. Bu gençlerin yetişmesine katkı sunmak benim için büyük onurdur. Bu onuru yaşamamda tarafıma duyulan teveccüh için İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na ve ekibine teşekkür ediyorum.

Saygılarımla”.

Mustafa Baysan kimdir.

1958 Mersin’in Gülnar ilçesinde doğan Mustafa Baysan ilk ve ortaokul eğitimini memleketinde tamamladıktan sonra 1976 yılında Konya Veteriner Sağlık Meslek Lisesi’nden Veteriner Sağlık Teknisyeni olarak mezun oldu.

Mezuniyetten sonra kamuda çalışmaya başlayan Mustafa Baysan’nın ilk görev yeri Mardin’in Savur ilçesi Tarım İl Müdürlüğü’dür.

Ülkemizin değişik yerlerinde görev yaptıktan sonra Urfa / Suruç’ta görevli iken kamudan ayrılan ve özel sektörde çalışmaya başladı.

Bir yıl TOPKİM ilaç firmasının İstanbul bölge sorumluluğunu yürüttükten sonra bu firmadan ayrılıp ticaret hayatına atıldı.

SEMPATİK, DÜRÜST VE İLKELİ İŞADAMI
Çevresinde sempatik ve sıcakkanlı kişiliği dikkat çeken Mustafa Baysan iş hayatında ilkeli, çağdaş ve dürüst kişiliği ile tanınıyor.

EĞİTİME BÜYÜK KAYNAK HARCADI
İlaç sektöründe kazandığının büyük kısmını hayır işlerine harcayan Baysan, doğduğu ilçeye Gülnar Meslek Yüksekokulu başta olmak üzere memleketi ve değişik yerlerde bir çok eğitim kurumu yaptırdı, sayısız hayır işlerinde bulundu.

“TOPLUMA HİZMET KADAR ULVİ BİR DUYGU YOK”
Kendi yaşamı hakkında bir konuşmasında Mustafa Baysan çok zengin olmamasına rağmen elinde olan malvarlığını bağışlamaktan büyük keyif aldığını belirterek,
“Çobanlıktan Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği üyeliğine kadar yükseldim. Ama her şey bomboş. Bir tek şey var. Topluma ve millete hizmet etmek kadar ulvi bir duygu yok. Ben uzun süredir Gülnar’a eğitim konusunda yardım yapıyorum. İstanbul’un yanı sıra Gülnar’ın her okulunda Mustafa Baysan bir şekilde vardır. Bunu ben şöhret için yapmıyorum. Ben kendimi Gülnar’ı ve Mersin’e borçlu hissediyorum. Ben yatağa yattığım zaman acaba topluma ne yapabilirim diye hep düşünüyorum” sözleriyle hayat felsefesini anlatmıştı.

pic0014

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Bülent Özkan: “AYAAN”& #8216;ı unutmuşuz ayaan
  • Şeref Koz: Çok üzüldüm. Ruhu şad olsun. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve...
  • Şeref Koz: Duyarlı, gönlü bol yardım sever insanlara selam olsun. Gün, birlik...
  • Vatandaş: Sayın siyasi yöneticiler daha önce zenginleştirdiğin...
  • Vatandaş: İlçe İdare Şube Başkanları toplantısı yapıldı, başlığı altında 2022...
  • Adil Demir: Kalemine sağlık abi,zamanda yolculuk gibi!
  • Şeref Koz: Kutluyorum. Empatsiyle, farkındalık bilinciyle ve dayanışma...
  • Kenan ŞEN: Değerli öğretmenim yazılarınızı büyük bir zevkle okuyorum. Ben...
  • Kenan ŞEN: Ben Bozyazı da öğretmenlik yapan Emekli Öğretmen Ali ŞEN’in...
  • Mahmut Gazi ÖZSOY: Katılım sağlayan iyi yüreklere teşekkürler