Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur’da 23 Nisan

23 Nisan 2021

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

23 Nisan Ulusal Egemenli ve Çocuk Bayramında İlçe Milli Eğitim Müdür V. Alp Aslan Atatürk anıtına çelenk koydu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ülke genelinde olduğu gibi Anamur’da Covid-19 salgını önlemleri kapsamında kutlama törenleri de çocuklar bayram coşkusunu aileleri ile evlerinde kutladı.

İlçe Milli Eğitim Müdür V. Alp Aslan tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapıldı, Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Eğitim Kurumlarının idarecilerinin, Gazi ve kısıtlı sayıda öğrencinin katıldığı törende, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Alp Aslan konuşma yaptı. Aslan konuşmasında şunları söyledi:
“Sevgili Öğrenciler, aydınlık geleceğimizin aydınlık yüzleri; Atatürk bu büyük günü, 23 Nisan Gününü siz çocuklara armağan etmiştir. Dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olarak tarihe geçen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tüm dünya çocuklarıyla paylaşıyoruz. Pandemi nedeniyle meydanlarda olamadık ama siz evlerinizde 23 Nisan’ı aynı coşkuyla kutlayacağınızı biliyoruz. Her şeyin en güzeline layık olan sizler; okuyan, anlayan, soran, sorgulayan, araştıran, çözümcül eleştirilerde bulunabilen, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlere sahip, insan haklarına saygılı, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğin müddetçe ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı unutmayınız. Bizi Biz yapan Çanakkale ruhunu, Kurtuluş Savaşı ve Milli Mücadele ruhunu asla unutmayalım. Hızla değişen dünyada ülkemizin adını altın harflerle yazdıralım. Umutsuzluğa kapılmadan, yılmadan Atatürk’ün açtığı yolda ilerleyelim. Sözlerimi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleriyle bitirmek istiyorum. ‘’küçük hanımlar, küçük beyler sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, biz mutluluk parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizlersiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz. ’Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşının bütün kahramanlarını, vatanı için canını feda eden bütün şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

pic00113

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Gürdal Sümer: İyi Parti’deki bu gelişme diğer sağ partilere de örnek...
  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!