Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Mahalle Muhtarlarının basın açıklaması

27 Ocak 2021

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Basın açıklaması yapan Anamur Mahalle Muhtarları,Mülki amirimizin sık sık değişmesinden rahatsızlık duyuyoruz”

Ak Parti ilçe merkezinde basın açıklaması yapan Mahalle Muhtarları, Anamur Kaymakamı’nın Mersin Valiliğinde görevlendirilmesine bir anlam veremediklerini, bu görevlendirme ve sık sık Kaymakam değişiminin Mahallelerine yapmak istedikleri yatırımları sekteye uğrattığını belirttiler.

Muhtarlar adına Çeltikçi Mahalleri Muhtarı Mustafa Atugan’ın okuduğu Basın Açıklaması Şöyle;

“Yerel basınımızın çok  kıymetli saygıdeğer basın mensupları Anamur muhtarlarımızın basın açıklaması davetine katıldığınız için hepinize ayrı ayrı muhtarlarımız adına çok teşekkür ederim. Anamur halkımızın temsilcileri biz muhtarların aynı fikirde buluşarak açıklama gereği duyduğumuz ana konumuz İlçe Kaymakamlık Makamında son yıllarda sık sık mülki amir değişikliğinin olmasıdır. Bu açıklamayı neden AK PARTİ ilçe binasında yapıyoruz, çünkü hükümetimizin temsilcisi oldukları için sesimizi siz değerli  basınımızın ve AK PARTİ ilçe Başkanlığımızın kanalıyla Sayın İçişleri Bakanımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza duyurmak için yapıyoruz. Öncelikle bastıra bastıra şunu söylemek isteriz. Bizim siyasi partiler, kurumlar, kişi ve kişilerle ilgili hiçbir sorunumuz ve problemimiz yoktur. Biz Anamur halkının temsilcileri muhtarlar olarak Mülki amirimizin sık sık değişmesi konusunda son derece üzüldüğümüzü ve rahatsızlık duyduğumuzu dile getiriyoruz. Kanunlarımızın elverdiği, nizam ve usuller çerçevesinde Mülki Amirlerimizin görev süresi elbette sınırlıdır. Bu durumun son derece bilincindeyiz. Bizim üzüldüğümüz durum, kişi veya kişiler değil makamdır. İlçemize gelen mülki amirimizin hepsiyle bizler halkımızın problemlerini çözmek ve sorunsuz ve uyumlu bir şekilde çalışmaktayız ve çalışmaya devam edeceğiz.

Her gelen Mülki Amirimizin başımızın üstünde yeri vardır. Fakat bizleri ve bölge halkımızı tanıma ve tanışma süresi doğal olarak belli bir süre alıyor. İlçemizin sorunları üzerine projeler üreterek çözüm odaklı çalışmalar başlatılmak istenirken görev değişikliğinin olması, birçok problemimizin çözüme kavuşması anlamında yine belli bir süre askıda kalmasına neden olmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın devlet büyüğümüz olarak temsilcisi makamı olan,  Kaymakamlık makamında görevini kanunlarımızın verdiği yetkiler çerçevesinde, halkımızla iç içe üzüntüsü ve sevincini paylaşarak,  dünyada ve ülkemizde Covid-19 salgın hastalığının ölümlere neden olduğu süreçte ve hükümetimizin almış olduğu önlemleri bizzat sahaya inerek halkımıza anlattığını ve önemsediğini bizzat siz değerli basınımızla birlikte hepimiz biliyoruz.

Hal böyleyken Sayın Kaymakamımızın Valiliğimize çekilmesine bir anlam veremediğimiz gibi bizleri de derinden üzmüştür. Bu durumun en kısa sürede uygun hale getirilmesi için siz değerli basınımızın desteğiyle AK PARTİ ilçe başkanımızdan, Sayın İçişleri Bakan’ımızdan ve Sayın Cumhurbaşkanı’mızdan Anamur halkımızın temsilcileri Muhtarlar olarak arz ve talep ederiz”.

pic0039pic00410pic00211pic00115

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..