Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Ve yeniden satışa çıkarılıyor.

04 Kasım 2020

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

10 yıldır bitirilemeyen Sera City Anamur Evleri Projesi inşaatı yeniden satışa çıkarılıyor.

Uzun süredir bitirilemeyen Sera City Anamur Evleri Projesi inşaatı, Belediye Meclisinde alınan karar ile yeniden satışa çıkartılıyor.

2011 yılında Anamur Belediyesi tarafından ihaleye çıkılarak özel bir firmaya kat karşılığı gelir ortaklığı yöntemi ile ihale edilen ve yaklaşık 10 yıldır bitirilemeyen Sera City Anamur Evleri inşaatı, Anamur Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantısında gündeme alınarak satışa çıkartılması kararlaştırıldı.

Mevcut inşaat alnı ile ilgili meclis üyelerine bilgi veren Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, inşaatın iki blok halinde 192 konut ve 93 iş yerinden oluştuğunu belirterek, bloklardan birisinin kaba inşaatının tamamlandığını, diğer bloğunda ikinci katına kadar betonarmesinin yapıldığını ancak bir türlü sonlandırılamadığını vurguladı.

2018 yılında bilirkişi tarafından yapılan değer tespit çalışmalarında mevcut inşaata ve arsaya yaklaşık 50 milyon TL değer biçildiğini belirten Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç:‘’ Burası 2011 yılında özel bir firmaya kat karşılığı gelir ortaklığı yöntemi ile ihale edilmiş. Firma şu ana kadar bir bloğun kaba inşaatını tamamlamış diğer bloğunda ikinci katına kadar betonarmesini yapmış. Ancak bu aşamadan sonra inşaat tamamen durmuş. 2017 yılında sözleşme Belediye tarafından feshedilmiş. 2018 yılında Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin başvurusunu üzerine mahkeme bina ve arsa üzerine ihtiyati tedbir kararı koymuş. Geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde Anamur Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin karşılıklı olarak davalarından vazgeçmeleri üzerine buradaki tedbir kararı da kalkmış oldu. Biz bu inşaat alanını çürümeye terk etmek istemiyoruz. Yeniden bir bilirkişi talep ederek bina ve arsa bedellerini günümüz koşullarında hesaplatarak yeniden satışa çıkartmak, böylece hem belediyemize bir gelir oluşturmak hem de burası daha inşaat aşamasında iken ev satın alan vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek istiyoruz.’’ dedi.

Başkan Kılınç’ın açıklamasının ardından yapılan oylamada, ihaleye çıkarak satışının yapılması için belediye encümenine yetki verilmesi konusu oy birliği ile kabul edildi.

pic003

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Mahmut Gazi ÖZSOY: Öğretmen olmanın en gurur verici tablosu, ışık olmak, her...
  • Mahmut Gazi ÖZSOY: Sayın ünlü ilginize teşekkür eder tüm duyarlı...
  • Şeref Koz: Çok duygulandırıcı bir girişim. Kolay gelsin.
  • Orhan Akpınar: Anamur’lu yoldaslara mucadelemizde başarılar diler,...
  • Adil Demir: Kalemine sağlık abi!
  • Filiz AYDIN GÖK: Tarihle ilgisi olmayan insanların bile anlayabileceği bir...
  • Gürdal Sümer: Hijyenik ve sağlık koşullarının yok sayılarak inşa edilen bu...
  • gürdal sümer: Sevgili Özge Kardeşim, mesajına o kadar sevindim ki anlatamam....
  • Özge Kılınç: Gürdal öğretmenim çok duygulandım. Ben, Anamurlu Özge Kılınç....
  • İsmail mert: Gürdal hocam kaleminize sağlık.Anamur Anadolu lisesinde ilk...