GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

CHP Kadın Kolları’nda yeni başkan Medine Tunç

19 Şubat 2020

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

19-subat-2020028CHP Anamur Kadın Kolları Başkanlığı’na Medine Tunç seçildi.
Parti binasındaki seçime, CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, CHP Mersin Kadın Kolları İl Başkanı Pakize Esen, meclis üyeleri ve çok sayıda partili kadın katıldı.
Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, yaptığı konuşmada, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları seçiminin ardından 28 Mart’ta yapılacak kurultayla seçim sürecini tamamlayarak iktidara yürüyen kadro olarak çalışmaya başlayacaklarını söyledi.
CHP’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün birçok Avrupa ülkesinden önce Türkiye Cumhuriyeti’nde kadınlara seçme ve seçilme hakkını verdiğini ifade eden Deniz, “Bu doğrultuda kadına verdiğimiz önemi ortaya koymak için kadın delege sayımızı arttırdık. Önümüzdeki dönemde delegelerimizin yarısını kadınlardan oluşturacağız” dedi.
Kadının olduğu yerde disiplinin olduğunu ve başarının sağlandığını vurgulayan Deniz, “Siyaset kadın eli değecek ve iktidara kadınlarla yürüyeceğiz. Bugün bu salonda yüzlerce kadın bulunması bizleri gururlandırıyor. Bu seçimin hayırlı olmasını diliyor, herkese teşekkür ediyorum ve yeni yönetime başarılar diliyorum” diye konuştu.
Kadın Kolları Başkan Adayı Medine Tunç da kendisini destekleyenlere teşekkür ederek, “İlericiliğin ilk hedefini, kadın haklarını yüceltmek olarak gören, CHP’de kadın kolları başkanı olarak görev yapmaktan onur ve gurur duyacağım” dedi.
Kadınların siyasette önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Tunç, şunları söyledi
“Kadının olduğu yerde her zaman sakinlik egemendir. Kadınların siyasetteki başarıları asla küçümsenemez. Toplumumuzun ve çocuklarımızın geleceği için kaygı duyan kadınlarımızı CHP saflarında mücadeleye katmak en büyük çabamız olacaktır. Kadının siyasal yaşamda ve toplumun her alanında özgür ve eşit birey olarak yerini almasını sağlamak için çaba gösteceğiz. Bütünleştirici olup herkesi kucaklayacağız. İlçe, mahalle hatta sokakta heyecanlı ve bilgili bir katın örgütüne şiddetle ihtiyaç olduğu bilinci içerisinde hareket edeceğiz.”
Konuşmaların ardından tek listeyle yapılan seçimde Medine Tunç, CHP Anamur Kadın Kolları Başkanı oldu. Kadın Kolları Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
Yıldız Çiftçioğlu, Sevilay Akça, Nazan Hatipoğlu, Nurcan Erdoğan, Zeynep Geyikligil, Resmiye Özel Yiğit, Gamze Deniz, Emine Başkara, Sabriye Tok ve Gönül Koç.
Kadın Kolları İl Delegeleri ise şu isimlerden oluştu:
Medine Tunç, Neslihan Doğan, Özlem Ak, Ünzile Gölge, Aysel Akkuş, Emiş Tufan, Bahariye Kuş, Günay Keklik, Dursun Pelit, Şengül Tufan, Burcu Atalay, Zübeyde Özatlı ve Ferda Koz.19-subat-202001519-subat-202001619-subat-202002519-subat-202002619-subat-202002719-subat-202002919-subat-2020024

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...