GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Bingen Kardeş Derneği Anamur’a geldi

03 Mayıs 2019

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

3-mayis-2019016Anamur’un Almanya’daki Kardeş Kent’i Bingen’de faaliyetlerini sürdüren Bingen Anamur Kardeş Kent Derneği’nin başkanı Michaela Heintke ve beraberindeki heyette yer alan Anke Aslanifard, Kestin Peters, Nina Winckler, Ahmet Vakan, Marie Noudjeu ve 10 yaşındaki oğlu jason Noudjeu,  5 günlük gezi programıyla Anamur’a geldi.

Gezinin 2. gününde eski radar mevkinde yamaç parüşütünü izleyen Bingen Kardeş Kent Derneği başkanı Michaela Heintke;” Biz çok mutluyuz buraya geldiğimiz için, çok dostane karşıladılar, çok sevinçliyiz burda olduğumuz için, biz cumartesine kadar burdayız.Bizim amacımız yeni belediye başkanını tebrik etmek, biz burdaki Anamur’la Bingen kardeş şehirler arasındaki üyelerle tanışmak istiyoruz” dedi.

Eski radar tepesini de değerlendiren Heintke, “Anamur burdan çok büyük. Sera evlerini ve şehri çok güzel görebiliyoruz, güzel bir tepe. Bingen’de de suyun kenarında kale var ve arka tarafında dağları var kısacası benziyor” dedi.

Ayrıca Bingen kafilesinde bulunan Marie Noudjeu 5.yıl kutlamalarında 1 hafalık Anamur’da gezi kazandığı için mutlu olduğunu ve Anamur’un çok güzel bir kent olduğunu dile getirdi.

Bingen Kardeş Kent Derneği başkanı Michaela Heintke; ayrıca Bingen’den hediye olarak Bingen’e has üzüm fidanları getirdiklerini ve bunu Anamur’da bulunan Kardeş Kentler parkına dikmek için yanında getirdiklerini söyledi. 3-mayis-2019017

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar