GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

CHP’nin afişlerine saldırı

27 Mart 2019

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

27-mart-2019027Mersin’de kimliği belirsiz saldırganlar, CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer’in kentin dört bir yanındaki afiş ve pankartlarını yırttı. Afişlerin üzerine sprey boyayla iftira ve hakaret içeren yazılar ve sloganlar yazıldı.
Edinilen bilgiye göre, kimliği belirsiz saldırganlar sabah 05.00 sularında eş zamanlı olarak birçok cadde ve bulvarda Vahap Seçer’in ve diğer CHP adaylarının afişlerini parçaladı.
Saldırıların ardından CHP Mersin İl Başkanlığı ve Vahap Seçer Seçim Ofisi yetkililerinin başvurusu üzerine polis ekipleri saldırı gerçekleşen yerlerde incelemelerde bulundu. Polis, afiş ve pankartlardan parmak izi aldı.
İLÇELERDE SOKAKLARA BİLDİRİ ATILDI
Ayna saatlerde Mersin merkez ve ilçelerde de sokaklara HDP logolu bir bildiri atıldı. Özensiz kesildiği görülen bildiride HDP’nin 31 Mart seçimleri için belirlediği ‘Ye ma ye’ (bizimdir) sloganı yer alırken ‘Oylar CHP’ye, biz belediyeye’ ifadeleri yer aldı. Bildirinin Bozyazı’nın Tekmen ve Tekeli mahallelerinde de sokaklara atıldığı görüldü.
CHP İL BAŞKANI AKTAY: “TOPLUM İÇİNDE DÜŞMANLIK YARATILMAYA ÇALIŞILIYOR”
CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, olayın ardından düzenlediği basın toplantısında, 31 mart yaklaştıkça sandıktan çıkacak sonuçtan korkanların kirli işlerini arttırdıklarını öne sürerek, “31 Mart’ta sandıktan çıkacak sonucun verdiği korkunun ürünüdür bu. Bu korkuyu ilk olarak sayın Burhanettin Kocamaz’ın adaylığının engellenmisyle gördük. Bu karanlık eller şimdi de partimizin adaylarının ve özellikle Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Vahap Seçer’in elde edeceği başarıyı engellemek için hareket geçmiş durumdalar” dedi.
Aktay, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Mersin’in ilçelerinde organize bir şekilde ve eş zamanlı olarak partimize ve adaylarımıza yönelik bir algı operasyonuna girişildi. Bu sabah afiş, pankart ve bilboard ilanlarımıza yönelik saldırılar gerçekleşti. Üzerlerine yalan ve iftira dolu, kışkırtma amaçlı yazılar yazıldı. Partimizin Mersin’de hiçbir siyasi partiyle ittifak kurmadığı bilinmesine rağmen. Başka parti ve partilerin amblemleriyle partimize oy isteyen sahte bildiriler dağıtıldı. Bu bildiride yer alan kimi ifadelerle seçmenlerin yanıltılması, milli iradenin yanıltılması hedeflenmektedir. Toplum içinde düşmanlık yaratılmaya çalışılmaktadır.
Konuyla ilgili yasal girişimlerde bulunduk. Failleri yakalanmadıkça benzer girişimlerin devam edeceği açıktır. Bu nedenle olay hızla ve özenle araştırılıp failleri yakalanmalı, haklarında gerekli işlem derhal yapılmalıdır. Kentin en işlek caddelerinde gerçekleştirilen bu olayın faillerini kamera kayıtlarından bulmak zor olmasa gerek. Valilik ve kaymakamlıkları konuya hassasiyet göstermeleri ve seçimin huzurla yapılabilmesi için gerekli önlemleri almaya davet ediyorum.
Tüm Mersin bilmelidir ki bu oyunu tezgahlayanlar, son çırpınışlarını yaşamaktadır. Mersin seçmeninin iradesine asla ipotek koyamayacak, amaçlarına ulaşamayacaklardır. 31 Mart günü sandığa giren her bir oyun güvencesi CHP’dir. Gerekli tüm tedbirlerimizi aldık, hiç kimse endişe duymasın. 31 Mart’ta demokrasi kazanacak. ”
MHP BOZYAZI İLÇE BAŞKANI KAYFECİ’DEN AÇIKLAMA
MHP Bozyazı İlçe Başkanı Mustafa Kayfeci de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, olayla ilgilerinin olmadığını belirtti. Kayfeci şunları kaydetti:
“Mersin’in bir çok ilçesinde ve Bozyazı Sokaklarına atılan bildiri ile ilgili Partimin ve Çalışma arkadaşlarımızın hiç bir şekilde alakası yoktur. Dilerim en kısa sürede aydınlatılır. Bu tür eylemlerin provokasyonlara açık olduğu için kesinlikle tasvip etmem söz konusu olamaz. Seçim Sürecine başladığımız ilk günden bu güne kadar diğer siyasi partilerin emeğini hiçe sayacak hiç bir girişimde bulunmadık, Bulunmamızda söz konusu olamaz. Cumhur ittifakına yani bize gönül vermiş bütün vatandaşlarımızın bu tür provokatif eylemlere itibar etmemelerini ve uzak durmalarını önemle rica ediyorum.Bizler dün bugün ve yarın sevgi ve hoşgörü dilini kullandık ve kullanmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygı ile arz olunur.”27-mart-201902627-mart-201901027-mart-201900627-mart-2019008

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Arif Kanyilmaz: selam turkiyem bu kuzu gobegi mantarini yetistiren veya...
  • Şeref Koz: Tehlikenin farkında olanlar, uğursuzluklara “dur.R...
  • Şeref Koz: ADD’nin hazırlığı , AKineliler’in konukseverliği ve...
  • Şeref Koz: Mekanı cennet olsun ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum....
  • Gökçin Yalçın: Sevgili öğretmenim ne güzel anlatmışsınız. Şeref Koz hocamız...
  • Şeref Koz: Diline sağlık sevgili öğretmenim. Çok güzel anlatmışsınız. Ne...
  • Şeref Koz: Nasıl bir medeniyet anlayışı var, medeniyetten ne bekliyor acaba?...
  • Gokcin Yalçın: Güzel bir girişim. Güzel bir hizmet. Sonunda gerçekleşiyor....
  • Ahmet Yılmaz: Anamur ilçesine böyle bir huzur evi şarttır ve önemli bir...
  • abdulllah aydın: Emeği geçenlere teşekkür eder,ilçemize hayırlı olsun derim.