GÜNDEM-YAŞAM, POLİTİKA Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Seçer, “Mersin’i herkes yönetemez”

17 Mart 2019

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

“Herkes Mersin’i yönetemez. Herkes Konya’yı, Kayseri’yi yönetir ama küçük Türkiye dediğimiz Mersin’i herkes yönetemez”

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer,  siyasetteki yaralayıcı, aşağılayıcı dilin kimseye fayda getirmeyeceğini, telafisi olmayan yaralar doğuracağını belirterek, “ Buradan Mersinli hemşehrilerime sesleniyorum. Sandığa giderken kulaklarını Ankara’nın söylediklerine tıkasınlar” dedi.  Mersin’i yönetecek belediye başkanının tüm Türkiye’yi kucaklayabilecek biri olması gerektiğine değinen Vahap Seçer,  “Herkes Mersin’i yönetemez. Herkes Konya’yı, Kayseri’yi yönetir ama küçük Türkiye dediğimiz Mersin’i herkes yönetemez” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Mersin Dernekler Platformu bileşenleriyle bir araya geldi.

Toplantının açılışında konuşan Mersin Dernekler Platformu Başkanı Ali Taşyürek, platformu farklı yöre ve kültür derneklerinin bir araya gelerek oluşturduğunu kaydetti. Taşyürek, “Vahap Seçer’in Mersin’e önemli katkılar sunacağına inanıyoruz” dedi.

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer de, “Şu an anketlerde öndeyiz ama Türkiye’de seçim sandıkta kazanılıyor. Demokratik, hukuk devletlerinde durum daha farklı.  İnsanlar attıkları oyun sandıktan çıkacağından emin. Türkiye’de ise insanlar biz size oy atacağız ama sandıklara sahip çıkın diyor. İnsanlarda hâlâ verdikleri oyun, iradelerinin sandığa yansıtılmayacağı endişesi var. Elbette her türlü önlemi alacağız” diye konuştu.

‘ANKARA’NIN SÖYLEDİKLERİNE KULAKLARINIZI TIKAYIN’

Yerel seçim sürecinde olmamıza rağmen iktidarın beka sorunu söylemiyle toplumun karşısına çıktığını, kutuplaştırıcı bir dil kullandığını ifade eden Vahap Seçer,  “Ankara yönetimi bu dili kullanarak çok büyük hata yapıyor. Bu yaralayıcı, aşağılayıcı dil kimseye fayda getirmez. Fayda getirmediği gibi gelecekte telafisi olmayan yaralar doğurur. Buradan Mersinli hemşerilerime sesleniyorum. Sandığa giderken kulaklarını Ankara’nın söylediklerine tıkasınlar. Siz belediye başkanı mı seçiyorsunuz? Yoksa Ankara’dan komut verenlerin emir eri misiniz? Lütfen aklınızla, vicdanınızla kararınızı verin. Mersin’de güzel bir seçim ortamı yaşıyoruz. Adayların her biri siyaseten değerli isimler. Ben rakiplere çamur atarak, ithamda bulunarak seçim çalışması yürütmek istemiyorum” dedi.

‘İNSANLAR AFRA TAFRA DEĞİL, HİZMET BEKLİYOR’

Mersin’de yatırım yapmak isteyen yatırımcılara güler yüz göstereceklerini, yardımcı olacaklarını ifade eden Vahap Seçer şunları söyledi: “Adam çıkmış Mardin’den buraya yatırım yapmaya gelmiş.  Eğer bu insan ayrımcılığa uğrarsa, senin dilini, mezhebini, bölgeni beğenmedim deyip suyu yokuşa vurursak gelip yatırım yapmaz. Ben ayrımcılık yapan bir başkan olmayacağım. Mersin’i yönetecek adamın Türkiye’nin her tarafını kucaklaması lazım. Vatandaşını, insan olduğundan dolayı sarıp sarmalaması lazım. Vahap Seçer’in döneminde belediyenin kapısı herkese açık olacak. Kapının açık olması yetmiyor gönlümüz zengine de, fakire de, her bölgeden insana açık olacak. Mersin’i yönetecek belediye başkanının Anamur’dan Tarsus’a sorunları bilen, hangi noktada hangi vatandaşının yaşadığını bilen, Mersin’in rengârenk olduğunu bilen bir isim olması lazım. Herkes Mersin’i yönetemez. Herkes Konya’yı, Kayseri’yi yönetir ama küçük Türkiye dediğimiz Mersin’i herkes yönetemez. Bu nedenle en iyi tercihlerden birinin Vahap Seçer olduğunu düşünüyorum. İnsanlar bizden afra tafra caka  beklemiyor. İnsanlar bizden iş bekliyor, hizmet bekliyor. Benim de bu yaştan sonra hayattan tek beklentim insanlara hizmet etmek ve hayır duasını almak. Tek amacım bu. Mersin’de sıra dışı bir belediye başkanlığı yapacağım ve Mersin’de sıra dışı hizmetler olacak.”

‘BAŞKA VATANIMIZ YOK. BİRBİRİMİZE SARILMALIYIZ’

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, partisinin Toroslar ilçesindeki sandık görevlileriyle de bir araya geldi. Toroslar Belediye Başkan adayı Süleyman Dalkılıç’ın da katıldığı buluşma miting havasında geçti.

Vahap Seçer, burada yaptığı konuşmada, “Türküyle, Kürdüyle, Yörüğüyle, Alevisiyle, Sünnisiyle tüm Toroslar’ı kucaklayacağız. Bizim geçmişimiz bir, geleceğimiz bir. Başka Türkiye yok. Başka vatanımız yok. Birbirimize sarılmak zorundayız. Buradan ilan ediyoruz. Türkiye’de 31 Mart’ta yeni bir iklim başlayacak. Bu değişimi gördüler. Onun için çamur atıyorlar. İftira atıyorlar. Bize terörist diyenlere aldırmayın. Sen, o insanların senelerce oylarını alacaksın, o insanlar  bu seçimde başka bir partiye oy verecek diye terörist ilan edeceksin. Bu dinen de doğru değil, ahlaken de doğru değil. Bunlara aldırmayın. Bunlar, Ankara’da söyleyecek sözü kalmayanların son çırpınışları. Gelin gerçek gündeme dönelim. İnsanlar iş istiyor, insanlar aş istiyor. Gelin bunları konuşalım” ifadelerini kullandı.

29-kasim-2018-030-229-kasim-2018-031-2

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Aziz Saydam: Harika bir oyun, Karacaoğlan hepimizin. Her yerde izi var. Bütün...
 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...