Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Aday Tanıtım toplantısı mitinge dönüştü.

10 Şubat 2019

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye Başkan aday tanıtım toplantısı mitinge dönüştü.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Anamur Belediye Başkan Adayı Durmuş Deniz, Bozyazı Belediye Başkan Adayı Yüksel Kır, Aydıncık Belediye Başkan Adayı Abdullah Servili, Aday Adayları ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşen Aday Tanıtım toplantısı mitinge dönüştü.

Sabah saatlerinde Mahalle muhtarlarıyla yapılan kahvaltıyla başlayan aday tanıtım toplantısı, Bozdoğan Mahallesi Pulludan başlayan ve ilçe merkezinde tur atan çok sayıda araç konvoyu ile devam etti.

Deniz, “Hep beraber el ele omuz omuza iktidara yürüyeceğiz”

Daha sonra CHP İlçe binası önünde toplanan çok sayıda vatandaşın katılımıyla yapılan tanıtım toplantısında konuşan Anamur Belediye Başkan adayı Durmuş Deniz, “Göreve geldiğimde Anamur’un öncelikli sorunları olan içme suyu, otopark ve çevre sorunlarından başta olmak üzere Anamur halkını rahatsız eden bütün sorunları birlikte çözeceğiz.

Bu bereketli topraklar üzerine huzur tohumları ekeceğiz. Barış kardeşlik tohumları ekeceğiz. Hep beraber el ele omuz omuza iktidara yürüyeceğiz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer konuşmasında;

“Burada çok güzel bir siyasal iklim var. İnsanlar değişim istiyor. İnsanlar baskıdan bezmiş bıkmış. Aynı yalanları dinleye dinleye bezmiş bıkmış. İnsanlar hizmet bekliyor. Bir çıkış yolu istiyor. Bizler hizmet etmek için hemşerilerimizin umutlarını boşa çıkarmamak için Mersin’de yoksulluk, işsizlik, fakirlik çarpık kentleşmenin bir kader olmadığını, bunun bizden kaynaklandığını, bunu tersine döndürecek bilgi birikimine cesarete azme güce sahip olduğumuzu göstermek için bu mücadelenin içerisindeyiz.

Bizler Belediye Başkanı olmak istiyoruz. Bizler kavga etmek için gelmiyoruz.

Bizler vatandaşlarımızın hizmetkârı olmak istiyoruz. Bizler Belediye Başkanı olmak istiyoruz. Bizler kavga etmek için gelmiyoruz. Bizler insanları ayrıştırmak için gelmiyoruz. İnsanlar bundan bıkmış. İnsanlar şunu söylüyor. Bir Belediye Başkanı geliyor Belediyede çalışan bir önceki belediye başkanının ne kadar partilisi varsa iyi kötü demeden onun eşini ailesini çorunu çocuğunu düşünmeden işine son veriyor. Kadroculuk particilik yapılıyor deniyor. Biz bunlara son vereceğiz.

CHP’li Belediyelerde partizanlık olmayacak.

Artık Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanları döneminde Anamur’dan Tarsus’a kadar, Mersin’de Büyükşehirde partizanlık olmayacak. İnsanlar etnik yapısından dolayı bölgesinden dolayı partisinden dolayı işinden ekmeğinden edilmeyecek.

Bütün Mahalleler ve İlçeler eşit hizmet alacak

Bütün Mahalleler, bütün ilçeler hizmetleri eşit alacak. Tarsus’u da Anamur’u da eşit hizmet alacak. Cumhuriyet Halk Partili de Ak Partili de MHP’li de İYİ Partili de HDP’li de.

İş olmadan aş olmadan mutluluk olmuyor.

Önemli sorunlarla boğuşuyoruz. Bu sorunları sıraladığımda önce insanlara iş ve aş yaratmanın elzem olduğunu görüyorum. İş olmadan aş olmadan mutluluk olmuyor. Ailelerde bunalım var. Ailelerde çocuklar depresyonda. Analar şunu söylüyor. Küçükken dertleri küçüktü. Çocuklar büyüdü, hatta üniversiteden mezun oldu hatta evlendirdik ama dertleri daha da büyüdü. İş arıyoruz iş bulamıyoruz. İş buluyoruz yeterli maaş alamıyoruz. Açız ekmeğimiz yok sorunlarımız çok lütfen bu sorunlarımıza çare olun diyorlar. Bizde diyoruz ki Mersin halkı hiç merak etmeyin bunların çaresi var. Biz zengin bir ülkeyiz. Mersin olarak zengin bir memleketiz. Bizim her şeyimiz var ama bir şeyimiz eksik. Bu her şeyi bu potansiyeli zenginliği açığa çıkarıp kendi cebine yandaşlarının cebine değil halkın menfaatine, halkın hizmetine sunacak yöneticilere ihtiyaç var.

31 Mart değişim için önemli bir fırsat

İşte 31 Mart önemli bir fırsat. O kadrolar burada CHP’li kadrolar. Bu kadrolara yetki istiyoruz. Bu kadrolara destek istiyoruz. Hangi partili olursa olsun. Bugüne kadar hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun hepinizin kardeşiyiz. Ak Partilisi MHP’lisi aradaki bütün renkleri, doğulusu batılısı güneylisi kuzeylisi. Bizim kaderimiz ortak. Bizim geçmiş yaşanmış açışlarımız ortak yaşanmış acılar. Mutluluklarımız ortak yaşanmış. Geleceğimizi beraber inşa edeceğiz. Geleceğimizi beraber tahkim edeceğiz. O zaman ayrılığa gerek var mı? Bir olmalıyız birlik olmalıyız.

Çocuğu işsiz olan ananın siyaseti olmaz.

Ak Parti ananında çocuğu işsiz. CHP’li ananın da çocuğu işsiz. MHP’li İYİ Partili, Sadet Partili, HDP’li ananın da çocuğu işsiz. Ağlayan anaların partisi olur mu?

Önce birliği sağlamamız lazım.

Önce birliği sağlamamız lazım. Türkiye süratle bir yol ayrımına götürülmeye çalışılıyor. Ve ayrımcılıktan beslenmeye çalışılıyor. Biz bunu ortadan kaldıracağız. Bizler yan gelip yatan değil çalışan insanlarız. Aklımız zekâmız ferasetimiz var çok şükür.

Dersimize çalıştık. Sorunları biliyoruz. Her şeyimizle hazırız

İki yıldan fazla süredir Büyükşehir Belediye çalışmalarını sürdürüyoruz. Sivil toplum örgütlerini gezdik. Kahvehanelere uğradık. Esnafa uğradık sorunlarını dinledik. Bunları nasıl çözeceğiz dedik. Dersimize çalıştık. Şimdi gün geldi seçimlere gidiyoruz. Her şeyimizle hazırız. Tarlada izi olmayanın hasatta yüzü olmaz. Bizim hasatta yüzümüz var. Çünkü tarlada izimiz var.

Önce işsizliğin üzerine gideceğiz

Çalıştık daha çok çalışacağız. Mücadeleye devam edeceğiz. Çok laf değil çok iş yapacağız. Tarsus’tan Anamur’a kadar bütün bölgenin sorunlarına hakimiz. Önce işsizliğin üzerine gideceğiz. Bütün ilçelerimizin alt yapı sorunu var Anamur’da da var. Otopark sorunu var. Yeşil alan sorunu var. Sahilde rekreasyon alanı sorunu var. Küçük sanayi sitesi alanı sorununuz var. Her şeyden önce içme suyu sorununuz var. Bütün bu sorunları biliyoruz. Bütün bu sorunları çözecek projelerimiz var. Elbette oylarınız ihtiyacımız var ancak sandığa giderken bir komşunuzu arkadaşınızı da ikna ederek destek olmanızı bekliyoruz. Ben sokaktan geldim. Hayatın içinden geliyorum. Hayatım çalışmakla geçti. Siyaseti de çalışma hayatını da biliyoruz. Korkmadan cesurca karalar alırız. Hiç merak etmeyin Mersin tarihinde görmediği bir şekilde yöneten bir Belediye Başkanına kavuşacak” diye konuştu.

17aralik201801417aralik201801617aralik201801517aralik201801317aralik2018010317aralik2018011217aralik2018009217aralik201801217aralik2018008317aralik2018007517aralik2018006417aralik2018005517aralik2018004517aralik2018003517aralik2018001917aralik2018002617aralik2018017

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...
 • Abdullah Aydın: Emek en yüce değerdir.