GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

CHP’li Köse, Mersin’i ziyaret etti

02 Ocak 2019

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

2-ocak-2019012CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Mersin’i ziyaret etti.

Partisinin İl Kadın Kolları Başkanı Pakize Esen ve partili kadınlarla bir araya gelen Köse, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Türkiye, bir yılı yokluk yoksulluk ve acılara geride bırakırken; yeni yılı da sıkıntılarla karşılıyor. Ülkemiz, kendini 2019’da daha çok hissettirecek bir ekonomik krizin eşiğine getirildi. Bu memlekette Aydınlar, yazarlar akademisyenler, kısacası ülkenin geleceğine yön verecek tüm güçler ekarte edildi.

Kadın cinayetleri, çocuk istismarı İfade özgürlüğü, hukukun üstünlüğü ortadan kaldırıldı.

İfade özgürlüğünün ve barış demenin suç sayıldığı ülkemizde, aydınlar, yazarlar, gazeteciler tutuklandı. Biliyoruz ki Tek adam rejimlerinin ne o tek adama, Ne de uygulanan toplumlara hayır getirmemiştir. O nedenle bu memlekette demokrasi özgürlükler olmazsa olmazımızdır. Her yeni yıl umuttur.

Her şeye rağmen çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni aydınlığa taşıyacak onurlu insanlar var bu ülkede o nedenle bu memlekete yeni bir hikâye yazmak üzere yola çıktık. Bizimle birlikte yola çıkan milyonlarla,

2019 yılında umudu, adaleti, özgürlüğü, eşitliği hakça bölüşümü tesis etmek için mücadele edeceğiz.

Geride bıraktığımız yılda yaşanan acılar savaş, kadın cinayetleri, çocuk istismarları ve terör 2019’da yaşanmasın istiyoruz.

Hukukun üstünlüğünün sağlandığı, işsizliğin ve yoksulluğun azaldığı, adaletsizliğin ve haksızlığın olmadığı, eşit,  adil ve hakça paylaşımın olduğu, haksızlıkların yerini adaletin aldığı, çocukların mutlu, kadınların eşit haklara sahip olduğu çağdaş ve aydınlık bir Türkiye dileğiyle; yeni yılın ülkemize ve tüm insanlığa özgürlük, adalet, barış ve demokrasi getirmesini diliyorum.”

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar