GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Kılınç, projelerini anlattı

18 Aralık 2018

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

18-aralik-2018-002MHP Anamur Belediye Başkan Adayı Hidayet Kılınç, gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
“GÖREV EN ÖNDE OLUR”
Kılınç, yaptığı açıklamada, şerefle bitirilmesi gereken en ağır görevin hayat olduğunu ifade ederek, “Hayatta ise görev en önde olur. Görev; vazife şuuru ve sorumluluktur. Görev duygusu ile sorumluluk duygusu birbirinden ayrılmaz. Amacımız öncü ve örnek insan olabilmektir. Görevimiz; taş üstüne taş koyabilmek, devamlı üretmek, sorumluluklarımızı faaliyete geçirmek ve hayat standartlarını yükseltmek” dedi.
“DEMOKRASİ VAZGEÇİLMEZİMDİR”
Anamur halkının kendisini yakından tanıdığını belirten Kılınç, “Bürokrasi ve Siyasetçi kimliklerimde hiçbir vatandaşımızı ötekileştirmedim. Herkesin derdini kendi derdim bildim. Bürokraside kurduğum yakın dostluklar sayesinde parti ayrımı gözetmeksizin elimden gelen bütün imkanları hizmete dönüştürdüm. Aile kavramının ve ahlaki değerlerin korunması, geleneklerimize bağlılık, inancımıza saygı ve demokrasi vazgeçilmezlerimdir” diye konuştu.
“MİLLİ BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI HAKİM KILMAK ZORUNDAYIZ”
Kılınç, siyaseti halka hizmet etmenin aracı olarak gördüğünü belirterek, “Milli değerler hayatta her zaman önceliğim olduğu için çok dillendirilen bir kavram olmasa da ben “Milli Belediyecilik” kavramını ortaya koyuyorum. Buna istinaden Vatanını, Milletini, Devletini seven, Halkının temel değerlerini iyi kavramış, kalifiye kadroların yönettiği bir belediyecilik anlayışını hakim kılmak zorundayız” dedi.
PROJELERİNİ ANLATTI
Kılınç, “Milli Belediyecilik” kavramı öncülüğünde halka sunacakları projeleri şöyle sıraladı:
“*Eskiyen ve artık ihtiyacı karşılamayan çarpık yapılaşmanın olduğu Anamurumuzda kentsel dönüşüm projelerini başlatmak ve konut üretimini sağlamak.
*Sosyal kalkınmanın ve bireysel girişimlerin desteklenmesi için sosyal politikaların devreye sokulması.
*Altyapı yatırımlarının tamamlanarak tarım,turizm,sağlık,sanayi ve ticaret yatırımlarının teşvik edilmesi.
*İstihdam ve kent ekonomisine katkı sağlamak için iş adamlarının yatırımlara teşvik edilmesi.
*Belediyeler sosyal sorumlulukları gereği toplum içindeki ihtiyaç sahiplerine el uzatmak zorundadır. Oluşacak bu yüke yatırımcıların da ortak edilmesi belediyemiz için bir kazanım olacaktır.
*Engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak şekilde yaşam alanlarının düzenlenmesi ve toplumsal yaşama daha çok katılımlarının sağlanması.
*Kentin eski dokusunun korunarak planlı programlı bir şekilde çağdaş kentleşmenin sağlanması ve şehrin modern hale getirilmesi.
*Kamunun gücünün ve imkanlarının yatırımcı ve üretken gençlere sunulması.
*Milli Belediyeciliğimizde liyakât ve performans kriterleri göz önünde tutulacaktır.
*Milli Belediyeciliğimizde yerel kalkınma programları uygulanacaktır.
*Dinlenme alanları,Kültür Evleri, Kadın Ve Çocuklar için sosyal ve kültürel yaşam alanları oluşturulması, Çocuklar için güvenli ve modern eğitim ve oyun alanlarının oluşturulması.
*Kadın haklarının korunması, geliştirilmesi ve sorunlarının çözülmesi konusunda belediyemize büyük görevler düşmektedir. Kalkınma ve fırsat eşitliğinden yararlanmak için özellikle çalışan kadınlarımıza kreş ve anaokulu benzeri kurumlar ile destek hizmetleri sunulacaktır. Ev hanımlarımız için meslek edindirme kursları düzenlenecektir.
*Yaşlılara, şehrin gündelik hayatından soyutlanmadan yaşayabilmeleri için barınma, ulaşım ve dolaylı gelir desteği imkanlarının sağlanması.
*Gençler için ihtiyaçların ve taleplerin belirlenmesi, eğitimlerine katkı sağlanması ve kent hayatına daha aktif katılımlarının sağlanması.
*Kentimiz halkımızın üzerinde yaşadığı mekanlar olduğuna göre belediyeler kentin sağlıklı gelişimini temin ederken halkın yaşam alanına yönelik hizmetleri de yerine getirmek zorundadır.
*Kültürel kalkınma için; okuma salonları, sanat ve meslek eğitim merkezi, sivil toplum kuruluşlarına destek programları, panel, konferans, sempozyum, söyleşi gibi programlar daimi olarak düzenlenecektir.
*İşgücü arz ve talep envanteri çıkarılarak işsizler eğitilecektir.
*Toplumu ilgilendiren kararlar; Devletin ilgili organları, sermaye sahipleri Ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte alınacaktır.
*Anamurluluk bilinci oluşturmak için, Anamur’da yaşayanların Anamur ile bütünleşmesi, kendini Anamu’a ait hissetmesi, Anamur’a karşı sorumluluk duygusu taşıması ve yaşadığı şehirle özdeşleşen bir kimliğe sahip olma bilincinin oluşturulması Anamur’un topyekün kalkınmasını ve cazibe merkezi olmasını sağlayacaktır.”
“ÇIKAR GRUPLARININ DEĞİL, HALKIN BAŞKANI OLACAĞIM”
Kılınç, sözlerinin sonunda ‘milli belediyecilik’e vurgu yaparak, şunları kaydetti:
“Bizim Milli Belediyeciliğimiz bütün insanları Cenab-ı Allah’ın kutsal bir emaneti olarak görür, çevreciliği milliyetçilik olarak görür, gençlerin, kadınların, elleri öpülesi yaşlıların, engellilerin her zaman yanındadır. Şundan emin olmanızı isterim ki Hidayet Kılınç’ın özü Halka hizmet, Hakka hizmettir. Hidayet Kılınç’ın gönlü Yunus’un sevgisiyle doludur. Hidayet Kılınç, Milliyetçi, dürüst, çalışkan ve adil olacaktır. Hidayet Kılınç, çıkar gruplarının ve rantın değil halkın başkanı olacaktır.”
Kılınç’a MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük, İl Başkan Yardımcısı Ramazan Yalçın, yönetim kurulu üyeleri Hikmet Narcı ve Kazım Kılınç eşlik etti.18-aralik-2018-00718-aralik-2018-008

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Alpay botasun: Merbaha. İbrahim Şener Gökmen beyle iletişim kurmak istiyorum...
  • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
  • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
  • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
  • Mahmut Gazi ÖZSOY:
  • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
  • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
  • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
  • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
  • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...