GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Devir teslim töreninde sert eleştiriler

01 Aralık 2018

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

1-aralik-2018035MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Adnan Gübbük başkanlığındaki yeni MHP Anamur İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Gölgeli, İlçe Başkanlığı devir tesliminin yapıldığı ziyaretteki konuşmasında sert eleştirilerde bulundu.
Gölgeli, beraberinde MHP Mersin İl Başkan Yardımcısı Ramazan Yalçın ile birlikte geldiği parti binasında yeni başkan Adnan Gübbük, ilçe yöneticileri ve Anamur Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Batun ile partililer tarafından karşılandı.
GÖLGELİ: “İHANETE UĞRAYAN PARTİMİZDE, SİZLER BU ÇATI ALTINDA DİMDİK DURDUNUZ”
Partililere hitap eden Gölgeli, önceki İlçe Başkanı Ahmet Karan’ın belediye meclis üyeliği düşüncesi ile istifa ettiğini belirterek, “Anamur’daki ülküdaşlarımıza farklı bir sevgi besliyorum. Zor günlerinde ihanete uğramış partimizde, dik durarak bu çatı altında mücadele ettiğiniz için, bu çatının altını boşaltmadığınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.
SINAVLARDA 4 YANLIŞ BİR DOĞRUYU, BİZİM DAVAMIZDA İSE BİR YANLIŞ BÜTÜN DOĞRULARI GÖTÜRÜR
Gölgeli, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“50 yıllık şanlı bir mazisi olan MHP’de mücadele eden neferleriz. MHP 5 binin üzerinde şehit verdi. Bu şehitlerin annelerinin, yetim kalmış evlatlarının duası vardır bu partide. Ömrünü bu davaya adamış Başbuğ Alparslan Türkeş’in duası var, çile çekmiş ülküdaşlarımızın duası var bu partide. Onun için bu teşkilata ihanet edenin hayatı hiçbir dönemde düzgün gitmemiştir. Bu davada ihanet olmaz. Hani sınavlarda dört yanlış bir doğruyu götürüyor ya, bu davada bir ihanet bütün doğruları götürür. Biz inandığımız dava için mücadele ediyoruz. Biz Başbuğ Alparslan Türkeş’in hayatını verdiği dava için mücadele ediyoruz. Sayın liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in ömrünü adadığı dava için mücadele ediyoruz. Şehit kanlarıyla sulanmış bu mukaddes toprakları kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün davası için mücadele ediyoruz. Biz onların emanetçisiyiz. Biz onlardan devraldığımız bu mukaddes toprakların üzerinde bayrağın inmemesi, ezanın dinmemesi için mücadele ediyoruz. Bizler ömrünü bu vatana adamış ülkücü neferleriz. Hayatımızdan, ailemizden vazgeçmişiz.
İHANETİN KARŞILIĞINI VEREREK BAYRAĞIMIZI TEKRAR BELEDİYEYE DİKECEĞİZ
Sizlerle birlikte emanet vermiş olduğumuz bu belediyeyi geri almak için ve o şehitlerin ruhlarının şad olması için Anamur’da bu mücadeleyi vereceğiz, Anamur Belediyesi’ne üç hilali takacağız. Sadece sizlere değil, sizlerin verdiği emeklere değil, Anamur’daki 50 yıllık bu maziye yapılmış olan bir ihanet var. Anamur’da iki tane yiğidimizi biz bu dava uğruna bu topraklara verdik. Onlara yapılmış bir ihanettir. Biz bunu geri almak için mücadele edeceğiz. Bu süreçte nasıl alınabilir, Anamur’da bu bayrak tekrar belediyeye nasıl dikilebilir, bu yapılan ihanetin karşılığı nasıl verilebilir diye araştırmamızın sonucunda 1999 seçimlerinden bu yana tanıdığım, kefil olduğum, milletvekilliğimizi yapmış ve o süreçte ülküdaşlarımıza sahip çıkan kıymetli vekilimiz Hidayet Kılınç’ı Anamur’dan belediye başkan adayı olarak gösterdik. İhanetin karşılığını vereceğimize inanıyoruz ve sizlerin de bu süreçte gece uyumadan, gündüz oturmadan mücadele edeceğinize inanıyorum. Bugün bayrağımızı da Adnan başkanımıza teslim ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.”
AHMET KARAN: “BÜYÜKLERİMİZİN BAŞINI ÖNÜNE EĞDİRMEDİK”
Görevi devreden eski İlçe Başkanı Ahmet Karan da konuşmasında şunları söyledi:
“Bir buçuk yıl önce sayın genel başkanımızın ve sayın il başkanımızın şahsıma olan güvenleri ve teveccühleriyle bu göreve atanmıştım. Zorlu bir süreçti. Fakat o zorlu süreci bugüne kadar her daim güveniniz ve desteklerinizle hep beraber aştık. Bugün geldiğimiz noktada kimseye boyun eğmeden, kimseye arkamızdan bir laf ettirmeden, bu davaya bugüne kadar hizmet etmiş olan değerli büyüklerimizin başını önüne eğdirmedik. İnanıyorum ki bundan sonra da siyasi tecrübesi ve kişiliğiyle Adnan başkanımız da görevini layıkıyla yerine getirecektir. Bu davada vefa da var, veda da var. Bunların ikisi de birer hizmettir. Ne göreve gelirken, ne de görevden ayrılırken benim şahsi bir tercihim olmamıştır. Benim için bir ilke meselesidir bu. Göreve gelirken de görevden ayrılırken de ilkelerim gereği MHP’li olmanın vermiş olduğu tecrübe, ahlak ve disiplin gereği ben bu partide bir kan değişikliği olması gerektiğini düşündüm.
“BİRER HANÇER OLUP İHANETİN BAĞRINA SAPLANACAĞIZ”
Önümüzde Anamur’un Cumhuriyet tarihinde gelmiş geçmiş en önemli, en ciddi seçimi var. İhanetin bağrına biz burada Allah’ın izniyle hep beraber birer hançer olup tek tek saplanacağız. Bugüne kadar bize bu ihaneti yaşatan insanlar, ben eminim ki bugünden sonra yaptıklarından utanıyorlar ve sayın belediye başkan adayımız Hidayet Bey’in, ilçe başkanımız Adnan Bey’in ve bizlerin de desteğiyle bugünden sonra tek tek yanımıza gelecekler. Çünkü onlar da gerçekleri görmeye başladılar. Hakkın, hakikatin kimlerin yanında olduğunu görmeye başladılar. Onlarla da sınırlı değil, diğer partilerden de Allah’ın izniyle vatandaşların bu partiye akın ettiğine şahit olacağız. Yönetici arkadaşlarıma ve Ülkü Ocakları yönetimine bugüne kadar yaptıkları hizmetler için teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra kaldığımız yerden bu bayrağı tekrar buraya dikmek için bana verilen görev ne olursa olsun layıkıyla yapacağıma sizlerin önünde söz veriyorum. Sayın ilçe başkanıma ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyorum. Yolumuz açık olsun, Allah yardımcımız olsun.”
ADNAN GÜBBÜK: “ANAMUR’DA MHP, ÇEKİ KARŞILIKSIZ ÇIKIP DOLANDIRILAN ÇİFTÇİNİN DURUMUNA DÜŞTÜ”
MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük ise konuşmasında yumuşak siyaset yapacaklarını vurgulayarak şunları söyledi:
“Ahmet başkanıma partimizin en zor döneminde verdiği hizmetler için huzurunuzda teşekkür ederim. Anamur’da seçim almış bir partiyiz ama ihanete uğramış bir partiyiz. Ben bunu şuna benzetiyorum; bir çiftçi çok iyi ürün yetiştirir, iyi para kazanacağını hesaplar. Ama bir dolandırıcı gelir, 15 günlük çek yazarak hepsini alır götürür. Sonra da çek karşılıksız çıkar. Biz o duruma düştük. Ama Allah’ın izniyle bizler tekrar Anamur’da üç hilali göndere çekmek için gece gündüz mücadele edeceğiz.
YUMUŞAK SİYASET İZLEYECEĞİZ, SAYGIDA KUSUR ETMEYECEĞİZ
İYİ Partili, CHPli, AKPli, Saadet Partili ve bütün partilerdeki arkadaşlarımızla, kardeşlerimizle çok yumuşak siyaset izleyeceğiz. Onlarla oturup çay içeceğiz, sohbet edeceğiz. Çok ilmi siyaset yapacağız. Sert değil, yumuşak siyaset izleyeceğiz. Yanlışları onlara anlatacağız. Demeyin ki, bizden biri gidip İYİ Partili biriyle çay içiyor. İçeceğiz, sohbet edeceğiz, yanlışları anlatacağız, doğruları söyleyeceğiz ve onları ikna edeceğiz. Değilse hedefimiz olan 6 bin oyu 16 bin yapamayız. Bunu yapmamız için onlarla sohbet edeceğiz. Allah’ın izni, sizlerin gayretiyle hedefimize ulaşacağımıza bütün kalbimle inanıyorum. Hepinizin desteğini bekliyorum. Sizden ricam, saygıda kusur etmezsek, saygılı olursak ve nezaketli olursak başaracağımıza inanıyorum.
SİYASETİN ANAYASASI NEZAKET, ZİYARET VE ZİYAFETTİR
Amcam Abdül Gübbük, bana ‘siyasetin anayasasını biliyor musun’ diye sordu. Ben de ‘siyasetin anayasası mı olur’ dedim. ‘Olur’ dedi ve ekledi ‘Siyasetin anayasası nezaket, ziyaret ve ziyafettir. Üç beş arkadaş oturduğunuz zaman onlara çay ısmarlamıyorsan, partiye gelmeyenleri evlerinde ziyaret etmiyorsan ve nazik olamıyorsan, insanların gönlüne giremezsen başarılı olamazsın.’ İşte biz de bunları yapabiliriz ve yapacağımıza inanıyorum.”
Konuşmaların ardından İl Başkanı Gölgeli, MHP Genel Merkezi tarafından gönderilen görevlendirme yazısını İlçe Başkanı Adanan Gübbük’e teslim etti.1-aralik-20180311-aralik-20180321-aralik-20180341-aralik-20180361-aralik-2018038

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...
 • Abdullah Aydın: Emek en yüce değerdir.