Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Lider Temel Lisesi’nde sergi açıldı

14 Kasım 2018

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Lider Temel Lisesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı kapsamında Atatürk resimlerinden oluşan sergi açtı.

Okul salonundaki serginin açılışına Belediye Başkanı Mehmet Türe, MHP Anamur İlçe Başkanı Ahmet Karan, CHP Belediye Başkan Aday Adayı Ayhan Güven, CHP Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır, İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut, Mersin Büyükşehir Belediyesi Anamur Koordinasyon Şube Müdürü Mehmet Ünal Erdal, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Savaş Cingöz, Lider Temel Lisesi Kurucusu Serkan Topuz, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ile çok sayıda davetli katıldı.
Okul Müdürü Ethem Ziya Alıçlı, açılışta yaptığı konuşmada, “İlçe olarak düzenlenen törenle Atatürk’ü andık. Biz de Lider Temel Lisesi olarak resim derslerinde yaptığımız Büyük Önderimiz Atatürk’ün resimleriyle anma programına katkı yapmak istedik. Geldiğiniz için Lider Temel Lisesi ailesi olarak teşekkür ederiz” dedi.
Alıçlı, her 10 Kasım’ın hüzün olduğunu belirterek, “Ama bu hüzne rağmen Atamızın bize göstermiş olduğu yolda gençlerimizle beraber yürümeye devam edeceğiz. Bu kapsamda her yıl 10 Kasım’da Atatürk’ün elle yapılmış resimlerinden oluşan sergi açıyoruz. Bu sergide tüm sınıflarımızda çalışmış 120 civarında Atatürk portre ve figürleri yer alıyor. Bu resim figürleri eğitim öğretim yılının başladığı günden bu yana yapıldı” şeklinde konuştu.
Daha sonra protokol tarafından kurdele kesilerek açılan sergi gezildi. Resim Öğretmeni Sibel Ehliz ve öğrenciler, protokole ve sergiyi gezen ziyaretçilere çalışmalarla ilgili bilgiler verdiler.

30-mayis201800610-kasim-2018-08230-mayis201800330-mayis201800510-kasim-2018-092

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar