Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Kılavuz: “Kocamaz’ın aday olması söz konusu değil”

13 Ekim 2018

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

13-ekim-20185011MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna,  partisinin düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna adaylığını duyurdu.

MHP Mersin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıya Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir, MHP MYK Üyesi Dilek Uslu Var, eski Milletvekilleri ve İl Başkanları, İlçe Başkanları, MHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Berrin Altıntaş ve İlçe Kadın Kolları Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri ile basın mensupları katıldı.

İL BAŞKANI GÖLGELİ: “TUNA, LİDERİMİZİN VERECEĞİ HER GÖREVİ LAYIKIYLA YAPACAKTIR”

Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, “Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in takdiriyle Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olarak gösterilen Sayın Hamit Tuna bizimledir, bizden biridir. Bizler, O’nun Ülkücülüğüne, adamlığına, dik duruşuna, gururlu ve onurlu yürüyüşüne şahidiz. Üç dönemdir Toroslar Belediye Başkanlığı görevini yürüten Sayın Hamit Tuna, geçmiş dönemlerde MHP Mersin İl Başkanlığı da yapmıştır. Sevgiye dayalı milliyetçilik anlayışı ile gönül köprüleri kurmuş, partimizin ve Bilge Liderimizin başını hiç eğmemiştir. Belediye Başkanı olarak görev yaptığı Toroslar İlçemizde her vatandaşımıza eşit hizmet veren, milli değerlerimizi yaşatmak için projeler üreten çok kıymetli ülküdaşımızdır. Bilge Liderimizin vereceği her görevi layıkıyla yerine getirecektir. MHP Mersin İl Başkanlığı olarak Mersinli hemşehrilerimize seslenmek istiyorum. Genel Başkanımızın ‘Sizden Büyükşehir Belediye Başkanlığı başta olmak üzere tüm ilçeleri istiyorum” emirleri doğrultusunda MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Hamit Tuna’dır” dedi.

BAKİ ŞİMŞEK: “MHP MERSİN’DE HER ZAMAN ZAFERE ULAŞACAK GÜÇTEDİR”

Daha sonra söz alan MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek de MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna’ya çıktığı bu yolda başarılar dileyerek; “Sayın Başkanımız Hamit Tuna Bey, üç dönemdir Toroslar’da sadece Milliyetçi Hareket Partili vatandaşlarımızın değil siyasi görüşü ne olursa olsun tüm vatandaşlarımızın belediye başkanı olarak görev yapmıştır. İnşallah milletimizin takdirleriyle ve Cenab-ı Allah’ın yardımıyla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Mersin’e hizmet edecektir. Milliyetçi Hareket Partisi, Mersin’de her zaman zafere ulaşacak güce sahiptir. Sayın Başkanımız Hamit Tuna’ya çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum. MHP Mersin’de ve Türkiye’de Mart Ayında yapılacak olan Yerel seçimlerden zaferle çıkacaktır” dedi.

OLCAY KILAVUZ: “KOCAMAZ’IN ADAY OLMASI SÖZ KONUSU DEĞİL”

Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, partisinin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayının Hamit Tuna olduğunu belirterek, “Fitneye, fesada, dedikoduya düşmeden, herkes olağanüstü bir gayretle yapması gereken çalışmayı ortaya koymalı ve kimse ‘ben’ dememeli. Kimse kendisini olmayacak şekilde konumlandırmaya çalışmamalı” dedi.

Kılavuz, 2019 yılı Mart ayında yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde, MHP’nin bayrağını yeniden Mersin’e dikeceklerini belirtti.

Hiç kimsenin tek başına bir anlam ifade etmediğini ve kimsenin tek başına MHP’nin üstünde olamayacağını vurgulayan Kılavuz, “Başta şahsım olmak üzere biz MHP ile varız. Dolayısıyla MHP’ye karşı, Ülkü Ocaklarına karşı borcumuzu kolay kolay ödeyemeyiz. Çünkü bu uğurda binlerce şehit verilmiştir. Şehitlerimizin maneviyatlarına hürmeten Mersin’deki bütün ülküdaşlarımıza tarihi bir sorumluluk düşmektedir. Bu sorumluluğu adam gibi, samimiyetle, istismar etmeden farklı bir kimlik altına girmeden 31 Mart’ta başta büyükşehir belediyesi olmak üzere ve 13 ilçemizin muhakkak bir suretle belediye başkanlığını kazandırmak, hepimizin boynunun borcudur, şeref borcudur” ifadelerini kullandı.

Kılavuz, MHP’de 5 dönemdir belediye başkanlığı yapan ve halen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olan Burhanettin Kocamaz’ın artık bu dönemden sonra aday olarak görevlendirilmesinin söz konusu olmadığını vurguladı.

HAMİT TUNA: “15 YILDA TOROSLAR’A KAZANDIRDIKLARIMIZ REFERANSIMIZDIR”

Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Hamit Tuna ise toplantıya katılan tüm partililerine ve basın mensuplarına teşekkür etti.

Başkan Tuna, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte siyaset yapmaktan büyük şeref duyduğunu belirten Başkan Hamit Tuna, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak takdir görülmesinden dolayı da büyük mutluluk duyduğunu vurguladı.

Başkan Tuna; “Siyasette 24 yılımızı tamamlıyoruz. Göreve geldiğimiz bu makamlarda herkesi kucaklayan yanımızla ve duruşumuzla insanlarımızla her zaman içli dışlı olduk. 31 Mart sonrası Mersin halkının tercihleriyle Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmemizin ardından Mersin’i marka kent yapma yolunda önemli projelere imza atacağız” dedi.

Toplumun her kesimiyle diyalog içerisinde olduklarını ve hiçbir vatandaşı birbirinden ayırmadıkalrını belirten Başkan Tuna, 15 yılda Toroslar’a kazandırdıkları hizmetlerin bir refarans olduğunu vurguladı.

“TEŞKİLATLARLA EL ELE VEREREK SORUMLULUĞUMUZUN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday göstererek kendilerini büyük bir sorumluluk yüklediklerini ve bu sorumluluğu tüm teşkilatlarla el ele vererek üstesinden geleceklerini belirtti.

Mersin’de en büyük eksiğin Mersinlilik bilinci olduğunu vurgulayan Başkan Tuna, göreve gelmeleriyle birlikte bu eksikliği gidermek adına gerekli çalışmaları yürüteceklerini ifade ederek; “Kent, kentin sokaklarını arşınlayanlarındır. Bu kentin her sokağında adımlarımız var. Biz bu yüreği açık duruşumuzla bölgemizde sağladığımız kardeşçesine ortamımızla Büyükşehir noktasında tüm Mersin hep birlikte bir aile olacağız. Mersin’in kimliği yok diyorlar. Mersin’in aslında birçok kimliği var. Bunların bazıları; tarım, turizm, sanayi, lojistiktir. Mersindeki en büyük eksik Mersinlilik bilincidir.31 Mart’ta yapılacak seçimlerle birlikte göreve gelmemizin ardından doğduğun yer değil, doyduğun yer mantığıyla bakarak insanlarımızda Mersinlilik bilinci oluşturacağız” dedi.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...
 • Abdullah Aydın: Emek en yüce değerdir.