GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Kocamaz’a coşkulu karşılama

22 Eylül 2018

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

22-eylul-2018002Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Malezya ve İstanbul ziyaretlerinin ardından döndüğü Mersin’de hemşerileri tarafından coşku ile karşılandı.

Saatler öncesinden Tarsus-Çamtepe gişelerinde araçları ile yerini alan binlerce kişi, ellerinde ‘Mersin Seninle Gurur Duyuyor’ yazılı dövizler ile Kocamaz’ın gelişini bekledi. Alkışlar ve sloganlar eşliğinde Kocamaz’ı karşılayan coşkulu kalabalık adeta sevgi seli oluşturdu.

Gişelerde kendisini karşılayan coşkulu kalabalıkla birlikte yürüyen Başkan Kocamaz, destek veren vatandaşlara teşekkür ederek, verdikleri destekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve son günlerde yaşanan gelişmelerden dolayı birlik, beraberlik ve sağduyu çağrısı yaptı.

“DAHA YAPILACAK ÇOK HİZMETİMİZ VAR”

Tarsus-Çamtepe gişelerinde kendisini bekleyen binlerce insana seslenen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Çok saygıdeğer hemşerilerim, yol arkadaşlarım, bugün burada şahsıma verdiğiniz değer ve bu coşkulu karşılama için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Sizlerle 25 yıldır bu yolları yürüyoruz. Bugüne kadar Mersin’e, Tarsus’a ne kazandırdıysak, sizlerle beraber kazandırdık. Bölgemizi, Mersinimizi, Tarsusumuzu ve bütün ilçelerimizi sizlerin desteği ile hizmete doyurduk. Elbette daha yapılacak çok hizmetimiz var” dedi.

“ÜLKEYE VE DEVLETE GÖNÜLDEN BAĞLIYIZ”

Belediye Başkanlığının hem zor, hem de vebali çok ağır bir görev olduğundan söz eden Başkan Kocamaz, “Allah’a çok şükür ki 25 yıldır bize güvenenlerin güvenini boşa çıkarmadık. Derdimiz hizmet, sevdamız memleket dedik. Mersin’i bir bütün olarak gördük. Mersin’de yaşayan her kim varsa, kökeni, inancı, mezhebi, dünya görüşü, doğum yeri ne olursa olsun hepsini başımızın tacı ilan ettik. Hepinizin üzüldüğünü biliyorum. Ben de sizler üzüldüğünüz için üzülüyorum. Yoksa Cenab-ı Allah bu şerefli görevi sizlerin desteğiyle bana 5 dönem nasip etmiş. Türkiye’de hem muhalefet, hem de 5 dönem aynı siyasi partiden Belediye Başkanlığı görevi yapan tek kişiyim. Biz ülkücüyüz, biz bu memleket, bu ülkeye, bu devlete gönülden bağlıyız” şeklinde konuştu.

“ALLAH’TAN BAŞKA KİMSEYE EĞECEK BOYNUMUZ YOK”

15 Temmuz sürecinden sonra hain kriptolar tarafından üzerlerine oyunlar oynandığını belirten Kocamaz, “Allah’a çok şükür ki abdestimizden şüphemiz yoktu, dik durduk, direndik ve en sonunda kazandık. Başkan Kocamaz’ın Mersin’de yönetime gelmiş olması Mersin’de kendilerine göre düzen kuranların işine gelmedi. İlk günden bu yana üstümüze oyun üstüne oyun kurdular. Burhanettin Kocamaz’ı belki Tarsus’tayken yakından tanıyamamışlardı. Burhanettin Kocamaz’ın Allah’tan başka hiç kimseye eğecek bir boynu yoktur. Tabi ki tezviratlar ve yanlış anlamalar oldu ve en son sürece bu şekilde geldik. Halkımıza güveniyordum, zerre kadar endişe etmedim” diye belirtti.

“ANKETLER YÜZDE 40′I GÖSTERİYOR”

Yaptırdıkları anketlerde vatandaşların yerel seçimler konusunda 24 Haziran’dan etkilenmediklerini gördüğünü dile getiren Başkan Kocamaz, “Vatandaşımızın yerel seçimler konusunda kesinlikle 24 Haziran’dan etkilenmediğini, arkamızda artarak dik durduğunu gördük. Anketlerde yüzde 40’ın üzerinde yani 2014 seçimlerinden 10 puan daha yüksek, vatandaşımızın bize destek verdiğini gördük. Ancak şuna inanıyorum ki bu son 10 günlük süreçte, partili partisiz, Mersin’in her yerinden bize ulaşan, mesaj veren insanlar bu işin çok daha fazla oyla rahat bir şekilde sonuçlanabileceğini gösterdi. Bizler ülkücüyüz, bizler belli bir kültürden geliyoruz, nasıl hareket edilmesi gerektiğin çok iyi biliriz. Onun için ben sizlerden rica ediyorum. Sosyal medyada zaman zaman görüyorum. Karşılıklı olarak hiçte benimsemeyeceğimiz ifadelerle birbirimizi üzebiliyoruz. Ben sizlerden rica ediyorum. Kim ne yaparsa yapsın sizler metanetinizi koruyunuz. Sizler saygı ve sevgi çerçevesinin dışına acıkmayınız. Sizler Mersin’e sahip çıkmaya devam ediniz. Biz Belediye Başkanı olmuşuz olmamışız, ama şunu herkes bilsin ki Burhanettin Kocamaz ölünceye kadar bu millete, bu Mersin’e, bu Tarsus’a hizmete devam edecektir” ifadelerini kullandı.

“SÜRECİ SAKİN BİR ŞEKİLDE İZLEMEYE DEVAM EDELİM”

1994 yılında rahmetli Başbuğ’un kaldırdığı eli bir daha indirmemek üzere gece gündüz demeden çalıştıklarını dile getiren Başkan Kocamaz, “Sizler saatlerdir bu yollardasınız. Biz İstanbul’dayken bu haber geldi. Dolayısıyla sizleri daha fazla yormak istemiyorum. Ama şunu biliyorum ki sizlerle beraber yürüyeceğimiz daha çok yol var. Bu garip kardeşiniz 10 yaşında Başbuğ Alparslan Türkeş’in peşine takıldı ve o günden bu yana koşmaya, yürümeye devam ediyoruz. Üniversite yıllarında rahmetli Başbuğ bize hep şunu söylerdi, ‘Oğlum önce çalışacaksınız, okulunuzu bitireceksiniz. Mühendis olacaksanız en iyi mühendis siz olacaksınız, avukat olacaksanız en iyi avukat siz olacaksınız, iktisatçı olacaksanız en iyi iktisatçı siz olacaksınız. Önce ayaklarınız üzerinde duracaksınız, kendinizi, geleceğinizi kazanacaksınız. Ama bunun yanında geleceğini kazanamayan birilerine, muhtaç halde bulunan insanların bu ülkeye hizmet etmesi çok zor olur. Onun için önce çalışacaksınız. Gelecekte kadro ihtilali gerçekleşecek, kadro iktidarı gerçekleşecek ve millet iktidarıyla birlikte bu ülkeyi inşallah sizler yöneteceksiniz’ diyordu. Biz de 1994 yılında rahmetli Başbuğumuzun bu kaldırdığı eli bir daha indirmemek üzere gece gündüz demeden çalışıyoruz. Ne yaparsak yapalım saygıyı, sevgiyi, barışı, hoşgörüyü hedefleyerek en iyisini yapmaya çalışalım. Sizlere gerçekten yürekten teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. İnşallah ortamı germeden, sakin bir şekilde süreci izlemeye devam edelim” dedi.

Sözleri sık sık ‘Mersin Seninle Gurur Duyuyor’ gibi sloganlar ile kesilen Başkan Kocamaz, coşkulu kalabalığa teşekkürlerini ileterek konvoy eşliğinde Mersin’e geldi. Tarsus’ta başlayan şehir turu Başkan Kocamaz’ın evinin önünde son buldu.

“KERVAN HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR”

Malezya dönüşü yollara dökülüp, kendisini coşku ile karşılayarak evine kadar konvoy oluşturan vatandaşlara evinin önünde de seslenen Başkan Kocamaz, “Beni bağrınıza bastığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizlerle beraber 1994’te başlattığımız bu yürüyüş 2018 de hala devam ediyor, kervan her geçen gün biraz daha büyüyor, gelişiyor ve Mersin’in tamamını kaplıyor. Elbette bu 25 yıllık süre içerisinde birçok engelle karşılaştık, mücadele verdik. Allah’a çok şükür ki 1994’ten bu yana bize güvenini esirgemeyen hiçbir hemşerimizin, dava arkadaşımızın başını yere eğdirmedik. Elbette bu süreç içerisinde de çeşitli dedikodular ve camiayı birbirine düşürmeye çalışanlar oldu. Ama bizler bu vatana, Mersin’e, Tarsus’a ve tüm ilçelere gönülden bağlıyız” dedi.

“BU SÜREÇ HAYIRLA NETİCELENSİN”

Mersin halkının Aziz Atatürk’ün emri doğrultusunda 2014’te Mersin’e sahip çıktığını ve sahip çıkmaya da devam edeceğini sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Bizler faniyiz. Bugün varız, yarın yokuz. Ama bu topraklarda bizden sonra yaşayan nesiller, bizlerin verdiği mücadeleler doğrultusunda hür ve bağımsız bir şekilde, şanlı al bayrağın altında yaşamaya devam edecek.  Bir kez daha sizlere saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum. Gösterdiğiniz bu gayret ve çabalar için Allah hepinizden razı olsun. Cenab-ı Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Sakin olmak, tahriklere kapılmamak, oyuna gelmemek ve saflarımızı her seferinden daha fazla sıklaştırmak mecburiyetindeyiz. Rabbim sizleri ve bizi mahcup etmesin ve bu süreç hayırla neticelensin” şeklinde konuştu.

Başkan Kocamaz’ın konuşmasının ardından coşkulu kalabalık sloganlar eşliğinde dağıldı.22-eylul-2018011

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

 • Turizm yatırımları artar, turizm gelişir (45.0%, 513 Oy)
 • Göç alır, fayda değil zarar getirir (33.0%, 375 Oy)
 • Anamur'un il olmasına katkı sağlayabilir (12.0%, 134 Oy)
 • Tarım ürünleri kolay pazarlanır (10.0%, 116 Oy)

Toplam Oy: 1,139

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Mehmet Büyükarı: Işıklar içinde olsun… İlk kez Bulut’u...
 • Şeref Koz: Genç meslektaşımız Sevgi Kilunç’ı ve onun yetişmesine katkı...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Haziran emekçiler için ne kadar hüzün dolu olsada yine...
 • Mahmut Gazi ÖZSOY:
 • Mahmut Gazi ÖZSOY: Emeği geçen tüm usta öğretici, kursiyer, idareci ve...
 • Vatandaş: Sayın Müdür Bey, Anamur Devlet hastahanesi yeni binasına...
 • Şeref Koz: Kim ne derse desin Anamur’da en çok çalışan CHP’liler...
 • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Sayın Fikri Sağlar’a ve ailesine başsağlığı...
 • Vatandaş: Biz toplum olarak şak-şak yalaka ve taklacılığını ekonomik,...
 • Abdullah Aydın: Emek en yüce değerdir.