GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Akşener’e Mersin’de yoğun ilgi

08 Mayıs 2018

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

7-mayis-20181018İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Mersin mitinginde yoğun gördü.

Mitinge İyi Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, İyi Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayfer Yılmaz, İyi Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Berna Sukas, İyi Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca, İyi Parti İl Başkan Yardımcısı Fulya Melisa Aybars Kurt ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Gül ve kalabalık bir grup Mersin’deki mitinge katıldı.

“EŞARPLARI, YAZMALARI, TÜLBENTLERİ MÜZEDE SERGİLEYECEĞİM”

Kadınların hediye ettiği yazmaları alan ve seçildikten sonra bunları müzede sergileyeceğini vurgulayan Akşener, “Bunlar yiğit evlatların, koca yürekli analarının eşarpları. Bunlar bizim onurumuzdur, baş tacımızdır. Hepsinin emaneti olan bu eşarpları, şalları, fularları başımızın üstünde taşıyacağız” dedi.

ANAMUR MUZU’NUN TANITIMI

Akşener mitingde ekonomi ve tarımdan bahsederken, yerli muzun tanıtımına vurgu yaparak, “Anamur muzunu bilmeyen, haberdar olmayan gençlerimiz var. Anamur muzunun şeklini, tadını bilmeyen çocuklarımız var” dedi.

Çiftçinin bitirildiğini, narenciyeci üreticilerinin adeta boğulduğunu nefes almaya çalıştığını ifade eden Akşener, “Bütün bunların çözüm yolu, reçetesi bizde” diye konuştu.

“Çiftçinin pahalı ürettiğini söylüyorlar. Mazotunu 5 buçuk liradan verirsen tabi ki pahalı üretir” diyen Akşener’e vatandaşlar mazotun litre fiyatının 5 lira 60 kuruşu aştığını söyleyince, “Vay be gene mi arttı. Ben yetişemiyorum fiyatına” dedi.

“BEN SENELERCE BAĞIRDIM AMA ABİ TALEP ETMEDİ”

Mitinge katılan vatandaşların “Devletin başına Meral gelecek” sloganı atması üzerine Akşener, “Böyle diyorsunuz, birileri üzülüyor. Senelerce ben de bağırdım, meğersem abinin talebi yokmuş. Cumhurbaşkanı Meral diye bağırıyorsunuz, çok kızıyor sayın Erdoğan. Olan Binali Bey’e oluyor biliyor musunuz? Onu azarlıyor, yazıktır, yapmayın böyle” şeklinde konuştu.

“YILDIRIM, ERDOĞAN İÇİN SALAVAT GETİRİYORMUŞ GİBİ”

Başbakan Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylık açıklamasını da eleştiren Akşener, şunları söyledi:

“Adaylığı nasıl ilan etti gördünüz mü? Adamcağız, ceket ilikli zaten, yerden kalktı, adını anarken salavat getiriyormuş gibi elini göğsüne koydu böyle ve ‘Recep Tayyip Erdoğan’ dedi. Bunların gözünde haşa peygamber efendimiz gibi. Bütün bunları bitirmek için yola çıktık, geliyoruz, bitireceğiz.”

KADINLARA VE GENÇLERE ÇAĞRI

Akşener, seçim günü gençlerin ve kadınların sandıklara sahip çıkmalarını da istedi.7-mayis-201810087-mayis-201810117-mayis-201810097-mayis-201810147-mayis-201810017-mayis-201810137-mayis-201810167-mayis-201810177-mayis-20181022

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Adil Demir: Gürdal Abi,birbirinden güzel yazılarını kitap haline getirirsen...
  • Hüseyin Sezer: Gürdal abi kalemine sağlık
  • Ayşe Derya Seymen: Eline, yüreğine sağlık canım babacığım Yine harika bir...
  • Mahmut Gazi ÖZSOY: Öğretmen olmanın en gurur verici tablosu, ışık olmak, her...
  • Mahmut Gazi ÖZSOY: Sayın ünlü ilginize teşekkür eder tüm duyarlı...
  • Şeref Koz: Çok duygulandırıcı bir girişim. Kolay gelsin.
  • Orhan Akpınar: Anamur’lu yoldaslara mucadelemizde başarılar diler,...
  • Adil Demir: Kalemine sağlık abi!
  • Filiz AYDIN GÖK: Tarihle ilgisi olmayan insanların bile anlayabileceği bir...
  • Gürdal Sümer: Hijyenik ve sağlık koşullarının yok sayılarak inşa edilen bu...