Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

MHP yeni ilçe Başkanı Karan’dan açıklamalar.

05 Ağustos 2017

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Milliyetçi Hareket Partisinin yeni ilçe Başkanı Ahmet Karan yaptığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

MHP Anamur İlçe Başkanlığı’na atanan Ahmet Karan, sosyal medya ve başka mecralarda Genel Başkan Devlet Bahçeli ve parti üst yönetimine hakaret etmeyen herkese kapılarının açık olduğunu söyledi.

MHP Anamur Belediye Meclisi Üyeliği görevini de yürüten Karan, düzenlediği basın toplantısında, kendisini bu göreve layık gören, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yardımcısı Şefkat Çetin ve MHP İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli’ye teşekkür etti.

Partisinin 2 Eylül’de yapacağı ilçe kongresinde aday olacağını belirten Karan, “Büyüklerimiz ve delegelerimiz takdir ederlerse MHP’yi daha ileriye götürmek, 2019’daki seçimlere hazırlamak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

‘Sevgide serbestlik, saygıda zorunluluk’ ilkesiyle herkesi kucaklayacaklarını ifade eden Karan, “Birleştirici, bütünleştirici bir tutum sergileyerek, partililerimizi ve halkımızı kucaklayacağız. Sosyal medya ve başka mecralarda Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve parti üst yönetimine hakaret etmeyen herkese kapımız açık. O hakaret edenlere karşı ise tavrımız nettir” diye konuştu.

Karan, Anamur Belediyesi ile ilişkiler ve belediye meclisindeki grup kararları ile ilgili soruya verdiği yanıtta, “Benim belediye meclisi üyesi olmam grup kararlarını etkilemez. Çünkü grup kararları tavsiye niteliğindedir. Zaman zaman meclis üyelerinin grup kararına uymadığı görülmüştür. Bu konuyla ilgili uygulanabilecek yaptırımlar genel merkezin yetkisindedir. Belediye yönetimi ile işbirliği konusunda ise Anamur için yapılacak hizmetlerde biz siyasi düşünce ayrımı gözetmeksizin işbirliği yaparız” diye konuştu.

Yeni parti binasının kullanımı ile ilgili soruyu da yanıtlayan Karan, “O bina MHP’li işçilerin, memurların maaşlarını, ekmek paralarını bağışlamasıyla yapıldı. Bununla ilgili elimizde belgeler mevcut. Hiç kimsenin endişesi olmasın, MHP’nin o binaya taşınması sağlanacaktır” dedi.

Karan, ‘AK Parti ile ilişkilerin bundan sonra nasıl şekilleneceği’ sorusuna ise şöyle yanıt verdi.

“Genel merkezimiz, ülkenin geleceği ve devlet için AK Parti’ye destek verdi. Bugün de ilişkiler olumlu şekilde sürüyor. Biz de Anamur’da genel merkezimizin yaklaşımını sürdüreceğiz. MHP’nin ‘tek dil, tek vatan, tek bayrak, tek devlet’ gibi hassas olduğu konuları bugün AK Parti savunuyor ve söylemleri de bu yönde. Bu hassasiyet devam ettiği sürece, ilişkiler de olumlu şekilde sürer.”

Karan’ın basın toplantısına Belediyelerden Sorumlu MHP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Gökmen, Anamur Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Batun, Ülkücü İşçiler Derneği Anamur Şubesi Başkanı Fatih Öğür, belediye meclisi üyeleri Derya Tuna ve Hatice Bozkurt ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

4-agustos-2017-0054-agustos-2017-0064-agustos-2017-0074-agustos-2017-008

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...