Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Köşekbükü Mağarası yoluna asfaltlanıyor

22 Haziran 2017

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

22-haziran-2017014Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Anamur Belediyesi tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi (METAB) desteği ile restorasyonu yapılan Köşekbükü Astım Mağarası’nın yolunda yürütülen sıcak asfalt çalışmasını yerinde inceledi.

Anamur’un 15 kilometre kuzeybatısında yer alan Köşekbükü Astım Mağarası’nın turizme kazandırılması için restorasyonu Anamur Belediyesi tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi (METAB) desteği çalışmaları tamamladı. Mersin Büyükşehir Belediyesi mağara yollarında sıcak asfalt çalışması gerçekleştirirken Bakanlık tarafından Köşekbükü Mağarası enerji hatları Efe Enerji Ltd. Şti. ile çekiliyor.

Başkan Mehmet Türe çalışmaları incelerken verdiği röportajda “Köşekbükü Astım Mağarasında 5 yıl önce büyük bir yangın oldu mağara, çevresi ve yolları tamamen yandı ama sağ olsun merkezi hükümetle, Büyükşehir Belediyesi ve Anamur Belediyesi omuz omuza verdi. Bu bölgenin enerji hatlarını Efe Enerji şirketi üstlendi, Büyükşehir Belediyemiz asfaltını üstlendi. Mağaramızın içi ve dışında da büyükşehir ile beraber ortaklaşa proje yaptık ve onları hayata geçirdik. En kısa sürede sıcak asfalt bitecek enerji hatlarımız çekilecek, aydınlatılacak. Burayı Türkiye’ye, Mersin’e, Anamur’a kazandırmış olacağız. Ben buradan Bakanımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a, Tedaş İl Müdürümüze, Efe Enerji şirketi sahiplerine ve genel müdürüne  ve Ovabaşı Muhtarımıza teşekkür ediyorum. İşte birlikte olunca memlekete hizmet böyle oluyor. Merkezi hükümet, Büyükşehir Belediyesi, Anamur Belediyesi omuz omuza vererek Türkiye’nin, Mersin’in ve Anamur’un bir değeri olan Köşekbükü Astım Mağarası’nın çevre düzenlemesi, yolu, aydınlatması ile birlikte en kısa zamanda hizmete kavuşturacağız. Bu konuda ben Belediye Başkanı olarak mutluyum emeği geçen herkese işçisinden amirine, müdürüne teşekkür ediyorum.” dedi.

Ovabaşı Mahalle Muhtarı Gani İmdat, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’ye ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’de sıcak asfalt çalışması gerçekleştiren personele ve enerji hatlarını çeken Efe Enerji Ltd. Şti. çalışanlarına kolaylıklar diledi.

Restorasyonu tamamlanan Köşekbükü Astım Mağarası’nın enerji hatlarının çekilmesi ve sıcak asfalt çalışmasının tamamlanmasının ardından hizmete açılacak. 22-haziran-20170131

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin