Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Huzurevi’nin temeli atıldı

26 Mayıs 2017

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

26-mayis-201700226-mayis-2017001Anamur Huzurevi’nin temeli atıldı.

Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, törende yaptığı konuşmada, Anamur’da Huzurevi yapılması planlanırken çalışmalara katıldığını ve birkaç sorunun çözümü için çaba sarfedildiğini ifade ederek, “Bu sorunlardan en azından birkaçını çözerek yolu açmayı düşündüm. Çok şükür hepsi çözüldü ve bugün temel atıyoruz. İnşaatın tamamlanması için de desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Cantürk, “Bugün temelini atacağımız bu Huzurevi’ne belki ileride biz de geleceğiz. Burası sadece bir Huzurevi olmayacak. Yaşlı insanların yaşıtlarıyla vakit geçireceği, sosyal aktivitelerde bulunacağı bir tesis olacak” diye konuştu.

Sultan Alaaddin mahallesindeki inşaat alanında düzenlenen törende konuşan Huzurevi Vakfı Başkanı Tuğrul Ayhan, “Sizlerin sayesinde 10 yıldan beri hayalini kurduğumuz Anamur Huzurevi’nin temelini atıyoruz. Siyasi otoritenin ve Anamur Belediyesi’nin desteği ile açılışını da yapmak nasip olur inşallah. Anamur Huzurevi hiç kimsenin değil, sadece Anamurlunundur. Büyük zorlukları aşarak bir yıl uğraş sonucunda vakfımızı kurduk. Tarafsız, partiler üstü hizmet vereceğiz. Projemizi tamamlamak için sizlerden, siyasetçilerden ve sivil toplum kuruluşlarından destek bekliyoruz” dedi.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe de Huzurevi’nin birçok ilçenin, ilin hayal edip hayata geçiremediği, yaptırıp devamını getiremediği bir proje olduğunu belirterek, “Ama biz Anamurlular olarak önce projeyi hayata geçireceğiz sonra da yaşatacağız” dedi.

Türe, bu projenin insanlığa bir hizmet olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Buradan siyasi, ekonomik rant yada başka birşeyler beklemek yanlış olur. Katılımcılara baktığımızda bu projeye Anamur’un nasıl sahip çıktığını görebiliyoruz. İlk düğmeyi düzgün takarsak diğerleri de düzgün olur. Burada bugün ilk düğmeyi düzgün taktığımızı düşünüyoruz. İnşallah omuz omuza vererek bu projeyi insanlığa hediye etmek istiyoruz. Aramızda ülke dışından, Anamur dışından ama Anamur sevdalısı birçok insanımız var. Anamur’da da bu projeyi heyecanla bekleyenler var. Nefsimizi bir kenara bırakırsak, bu proje burada hayat bulacak. Belediye halkın belediyesidir. Hepimizin sağladığı imkanlarla hizmet yürüten bir belediyedir. Hiç kimsenin ve hiçbir siyasi partinin değildir. Belediyemizin imkanlarını seferber edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi, bakanlık, valilik ve kaymakamlığın da desteğini alarak bu projeyi bitireceğiz. Emeği geçenlere teşekkür ederim.”

Anamur Belediyesi görevlisi Aslıhan Dolu da Huzurevi ile ilgili teknik bilgilendirme yaptı. Dolu, Huzurevi’nin 8 bin 400 metrekare arazi üzerinde, denizden 150 metre yükseklikte inşa edileceğini, kuzeyde orman, güneyde deniz manzaralı olacağını söyledi.

Dolu, Huzurevi’nde içinde tuvalet ve banyosu bulunan 100 oda yer alacağını, tesisin merkezi sistemle ısıtılacağını belirterek, ibadet yeri, sağlık odaları, mutfak, kafetarya, yemek salonu, hobi odaları ve sosyal alanlardan oluşacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından Müftü Zeynel Abidin Çınar tarafından dua yapıldı ve kurban kesildi. Protokol üyeleri, butona basarak temel atma işlemini başlattı.

26-mayis-201700426-mayis-201700526-mayis-2017006

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Şeref Koz: Yöremiz, ülkemiz ve geleceğimiz için önemli bir gündemdi....
  • Şeref Koz: Onur Özel Apartmanı sakinlerini duyarlılıkları dan dolayı...
  • Gürdal Sümer: Ulusal bayramlarımız sadece resmi protokolun kontrolünde ve...
  • Şeref Koz: Buradan geçerken hep strese kalıyorum. Bu kadar uzun süre kalması...
  • abdulllah aydın: Sağlam bir ATATÜRK cü olduğuna ,nandığım Sayın Başkan:...
  • abdulllah aydın: Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Diyorki:”Cahal et...
  • abdulllah aydın: Yeni seçilen başkan ve üyelere başarılar dilerim.İhrac...
  • Gökçin Yalçın: Başarılar diliyorum.
  • hüseyin kocoglu: meraba arkadaslar kuzu göbegi alıyoruz ve toplatıyoruz...
  • Şeref Koz: Yaşlıya, hastaya, düşküne sağlıklı bakabilmek için oğlu, kızı...