GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Eczacılar kepenk kapattı

05 Aralık 2009

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

5aralik003İlaç fiyatlarında indirimi içeren İlaç Fiyat Kararnamesi?ni protesto etmek amacıyla yurt genelindeki bir günlük kapatma eylemine Anamur?daki eczaneler de katıldı
İlaç fiyatlarındaki indirime karşı yapılan bir günlük kapatma eylemi kapsamında Anamur?da 27 eczaneden 24?ü bir gün kapandı.
Mersin Eczacılar Odası Anamur Temsilcisi Nurtaç Sinanoğlu, karşı kapatma eylemine destek amacıyla ilçedeki 24 eczanenin bir günlüğüne faaliyetlerini durdurduğunu söyledi.
Sinanoğlu, eylemden hastaların mağdur olmaması için 3 eczanenin açık tutulduğunu kaydetti.
Vatandaşların son zamanlarda yapılan düzenlemeler nedeniyle ilaç erişiminde zorluklar yaşadığını belirten Sinanoğlu, bunun yanı sıra eczanelerin muayene ücreti tahsil ederek, kamunun tahsildarı durumuna geldiğini kaydetti.
?İlaç Fiyat Kararnamesi? ile eczanelerin adeta eriyeceğini vurgulayan Sinanoğlu, şunları kaydetti:
?Vatandaşlarımıza muayene ücretinin tahsil edilmesi konusunu anlatmakta zorlanıyoruz. Bu konunun acilen çözüme kavuşturulması gerekmektedir.
Ayrıca, uygulama ile birçok eczane kapanacak, vatandaşlar ilaç bulmakta zorlanacak, kapanacak eczanelerde çalışanlar işsiz kalacak. Hastalarımızın ilaçlarını alamadan eczaneden çıktığına tanık olmak istemediğimiz için kepenk kapatma eylemi yaptık. İlaç fiyatlarında indirim yapılmasını biz de istiyoruz. Ancak bu indirimin eczacıların sırtına yüklenmesine karşıyız.?5aralik006

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar