GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur Cumhuriyet Dayanışması Platformu’ndan ‘hayır’ çağrısı

06 Mart 2017

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

6-mart-2017002Anamur Cumhuriyet Dayanışması Platformu, eski Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı basın açıklamasıyla vatandaşları referandumda ‘hayır’ oyu kullanmaya çağırdı.

CHP, Vatan Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği, Eğitim-İş, Genel Sağlık İş ve Eğitim Sen’in oluşturduğu platform, meydanda üyelerin ve vatandaşların katılımıyla basın açıklaması yaptı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı meydana ellerinde Türk bayraklarıyla gelen platform üyeleri adına açıklamayı okuyan Sadise Seymen, şunları söyledi:

“15 yıldır ülkemide yönetimi elinde bulunduran AKP hükümetleri, bugüne kadar uygulanan politikaların ve unların yarattığı olumsuz sonuçların tüm sorumluluğunu taşımaktadır. Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık makamlarının ve meclisin çoğunluğunun kendilerinde olduğu bu yönetim döneminde pek çok sorun hala çözüm beklemektedir.

16 Nisan’da yapılacak referandumda ülkemizin, cumhuriyetimizin geleceği ve vatanımızın bütünlüğü oylanacaktır. Bu nedenle demokrasi ve cumhuriyet değerleri açısından bu referandum ile geleceğimize ipotek konulmasını kabul etmiyoruz. Anayasa maddelerindeki değişikliklerle getirilmeye çalışılan partili cumhurbaşkanlığı ile cumhuriyetin kuruluşundan bu tarafa olgunlaşan mevcuk parlamenter sistem tamamen yok edilecek, tek adam yönetimine geçilecek ve böylece cumhuriyet rejimi fiilen ortadan kaldırılıp monarjiye geçilmiş olacaktır.

Ülke gündeminde bu kadar iç ve dış tehdit ile birçok sorun varken, terör, güvenlik, işsizlik, ekonomik durgunluk gibi sorunlar çözüm beklerken, başkanlık sistemini getirmeye çalışmak bizlerce gündem değiştirmeden başka bir anlam taşımamaktadır.

16 Nisan’da niçin ‘hayır’ diyoruz:

Bütün yetkilerin bir kişinin (Cumhurbaşkanının) elinde toplanmasına, tek adam rejimine hayır. Millet iradesinin ortadan kaldırılmasına hayır. Atanmışlar yönetimine hayır. Yasama, yürütme, yargının tek kişiye bağlanmasına hayır. Yargı bağımsızlığının ortadan kaldırılmasına hayır. Tek kişinin TBMM’yi feshetmesine hayır. Partili cumhurbaşkanına hayır. Terörün hortlatılmasına hayır. Üniter devlet yapımızın parçalanmasına ve ülkemizin eyaletlere ayrılmasına hayır. İş güvencemizin ortadan kaldırılmasına hayır. Temel hak ve özgürlüklerin ortadan kaldırılmasına hayır. Özgür bir gelecek için, birlik, huzur, geçim için başkanlık sistemine hayır. Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusunun tek kişiye devredilmesine hayır diyoruz.

Anamur Cumhuriyet Dayanışması Platformu olarak vatanımızın, milletimizin, cumhuriyetimizin geleceği için çalışmalarımızı sürdürüp halkımızla birlikte 17 Nisan günü aydınlık bir Türkiye yaratacağımıza inancımızın tam olduğunu belirtir, tüm Anamurlu vatandaşlarımızı saygı ile selamlıyoruz.”6-mart-20170036-mart-2017001

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • vatandaş: Yerel seçimlerde yıllarca görev almış hizmetler üretmiş olan Sayın...
  • Şeref Koz: İyi bir başlangıçtı. Güzel bir duyarlılık ve sorumluluk örneğiydi....
  • Abdullah Aydın: Hayırlı olsun der, başarılar dilerim.
  • Şeref Koz: Her zaman Türkiye’nin CHP’ye CHP’nin de çalışkan...
  • Şeref Koz: Çok teşekkür ederiz sayın Başkan. Kendi andını, kendi...
  • Gürdal Sümer: Başta DSİ olmak üzere bazı ilgili kurumların duyarsızlığı...
  • Vatandaş: Sayın Çevreciler; amaç çevre ise meskun mahallerin içinde ve...
  • Şeref Koz: Bozyazı Belediyesi mensuplarını kutluyorum. Tarımsal bir geleneği...
  • Vatandaş: Sayın Oda başkanı talep edilen o sınav ücretleri çok değilmi ?...
  • Vatandaş: Özgür Bey, amaç hizmet ise bu DEVLETİN ve MİLLETİN bekası için son...