GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Almanya’dan Anamur’daki engellilere destek

20 Şubat 2017

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

20-subat-2017012Almanya’nın Nürnberg kentindeki El Ele Derneği’nin yardım organizasyonu kapsamında Türkiye’deki engellilere gönderilecek 12 akülü arabanın ikisi Anamur’daki engellilere verilecek.

Derneğin Landshub Temsilciliğini yürüten Anamurlu Nezihat Ehliz, akülü arabaların verileceği engellileri belirlemek üzere memleketi Anamur’a geldi.

Anamur Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği’ni (ANED) ziyaret eden Ehliz, dernek başkanı Hikmet Narcı ile birlikte bazı engellileri evinde ziyaret etti.

Ehliz, Akdeniz Postası’na yaptığı açıklamada, 30 yıldır Almanya’da yaşadığını belirterek, “Merkezi Nürnberg’te bulunan ve engellilere çeşitli yardımlar yapan El El Derneği’nin Landshub temsilciliğini yürütüyorum. Her yıl Mart ayında engellilere yardım için gece düzenliyoruz. Bu yıl hedefimiz gecede elde edilecek gelirle 12 akülü araba temin etmek. Bu arabaları Akdeniz Bölgesi’ndeki engellilere vereceğiz. Bunlardan iki tanesini de Anamur’daki engellilerimize vermeyi amaçlıyoruz” dedi.

Akülü arabaların engellilerin yaşamına olumlu katkı sağlamasının önemli olduğunu vurgulayan Ehliz, “Akülü arabalar için önceliğimiz okul öğrencileri olacak. Bu arabaların çocuğun günlük yaşama adapte olabilmesine, eğitimine ve sosyal yaşamına katkıda bulunmasını istiyoruz” diye konuştu.

Ehliz, Anamur’daki engellilerin sorunlarının çözümü için uğraş veren ANED’in çalışmalarını takdirle karşıladığını belirterek, “ANED hem engelliler hem de aileleri için çeşitli çalışmalar yapıyor. Kendilerine teşekkür ederiz. Özellikle ailelerimizin eğitim çalışmalarına katılmasını tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Ehliz, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı ve Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuğrul ile de görüştü. 20-subat-201701320-subat-201701420-subat-201701520-subat-201701720-subat-2017016

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar