Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Kuyucuoğlu, Anamur’da referandum çalışması yaptı

20 Şubat 2017

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

20-subat-20171003CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Anamur’da referandum çalışması yaptı.

İlk olarak CHP Anamur İlçe Başkanlığı’nda yöneticiler ve partililer ile bir araya gelen Kuyucuoğlu, referandumda neden ‘hayır’ denilmesi gerektiğini vatandaşlara olumlu bir dil kullanarak anlattıklarını belirterek, sohbetlerde şu soruların sorulması gerektiğini kaydetti:

“Vatandaşlarımızla sohbet ederken, bazı soruları sormalıyız. Egemenliğin Milletten alınıp bir tek adama verilmesini istiyor musunuz? Yasama, Yürütme ve Yargının tek elde toplanmasını istiyor musunuz? Cumhurun Başkanının, Genel Başkanı olduğu partinin tüm milletvekillerini, bakanları tüm üst düzey bürokrasiyi belirlemesi doğru mu? Başkanın denetlenemez olması, Yargıyı kendisinin belirlemesi nedeniyle yargılanamaz olması kabul edilebilir mi? Yüzde elli civarında oyla seçilen başkanın, toplumun yüzde yüzünü temsil eden parlamentoyu fes etme yetkisi olacak iş mi? Başkan devletin teşkilat yapısını değiştirebilecek, isterse bölgesel yönetimler oluşturabilecek bu bizi bölünmeye götürmez mi? Sizin zor şartlarda ödediğiniz vergileri bir tek kişinin kendi keyfince kullanmasına razı olur musunuz? Bir tek kişinin ülkeyi OHAL ve KHK’lerle yönetmesinden rahatsız olmayacak mısınız? Başkanın partili olması toplumu ayrıştırıp, kutuplaştırmayacak mı? Bu rejim değişikliğine neden ihtiyaç duyuluyor? Erdoğan iki yıldır ülkeyi başkan gibi yönetmiyor mu? Hangi kanunu istedi de çıkaramadı? On beş yıldır ülkeyi yöneten mevcut iktidar değil mi? Neden terör, işsizlik, yoksulluk, yolsuzluk, dış politikadaki sorunlar çözülemiyor? Ayrıca vatandaşlarımıza ‘hayır’ sonucunun kazanımlarını olumlu bir dille anlatacağız. Referanduma kadar aralıksız olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Kuyucuoğlu, partideki toplantının ardından CHP Anamur İlçe Başkanı Ayhan Güven, Gençlik Kolları Başkanı Ufuk Demirbaş, yöneticiler ve gençler ile birlikte Şehit Atanur Bal Pazaryeri’ne giderek vatandaşlarla sohbet edip broşür dağıttı. Kuyucuoğlu, pazar yerinin ardından esnaflar ve işadamlarını da ziyaret etti.

Kuyucuoğlu, Anamur’un ardından Bozyazı ve Aydıncık ilçelerinde de referandum çalışmalarını sürdürdü. 20-subat-2017100120-subat-2017100220-subat-2017100420-subat-20171005

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Bu...
  • Şeref Koz: Türker Alkan Anamur’da yetiştirdiği en önemli aydınlardan...
  • Karagoz Anamur: Muhtar’da istifa etmis,VatanSağolsun
  • Karagoz Anamur: 13 dinleyici var,8 tanesi Belediye çalisani,iyi...
  • Şeyda şimşek: Bora beye aynen katılıyorum :) Çok mutlu olun gökhan ve gizem !
  • BORA PEKTEZEL: Adamlık ve madamlık son nokta
  • Gulhan: Neden kaç senedir fener alayı düzenlenmiyor.Diğer il ve ilçelerden...
  • Gulhan: Neden kaç senedir fener alayı düzenleniyor.Diğer il ve ilçelerden...
  • Gürdal Sümer: Bu sözüm ona “hasta ve sapıklar” yolsuzluk...
  • Karagoz Anamur: Bunlari twitterdan paylasmak için hangi yoldan gitmemiz...