GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

THK 92. kuruluş yılını kutluyor

17 Şubat 2017

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

17-subat-2017006Türk Hava Kurumu (THK) Anamur Şubesi, 92. kuruluş yıldönümünü kutladı.

THK Anamur Şubesi Başkanı Mehmet Danyal Gülcan, yönetim kurulu üyeleri Aziz Özinal ve Orhan Gür ile Anamur Anadolu Lisesi Genç Kanatlar Topluluğu, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunup saygı duruşunda bulundular.

Gülcan, burada yaptığı açıklamada, Türk Hava Kurumu’nun 92 yıldır Türk gençlerine, Türk çocuklarına havacılıkla ilgilenen herkese kapılarını sonuna kadar açan, onlara havacılığı sevdiren, havacılığın her dalında kurslar düzenleyen, eğitim veren bir kurum olduğunu söyledi.

THK’nin 16 Şubat 1927’te Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” ön görüşüyle kurulduğunu ve o günden bu güne yüklendiği havacılığı tanıtma ve sevdirme misyonunun, havacılık alanında, havacılık sporlarının, özellikle gençlere sevdirilmesi kapsamında çok büyük hizmetler vererek sürdürdüğünü vurgulayan Gülcan, şunları söyledi:

“THK, havacılığın her dalında kurslar veriyor. Planör, paraşüt, yelken, kanat, yamaç paraşüt ile model uçak başlangıç, tekamül ve rehber öğretmen kurslarını, sağlığı uçmaya-atlamaya elverişli olan herkese güzel imkanlarla sunuyor. Geçmişten bu güne; 5 bin pilot, bin yamaç paraşütçü, 10 bin planör pilotu, 70 bin paraşütçü, 73 bin model uçakçı yetiştirdi, yetiştirmeye devam etmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri Harp okullarına paraşüt ve planör uçuş eğitimi vermektedir. Türk Hava Yollarına pilot yetiştirmektedir. Zamanında organ nakli için süratli hava ulaştırma desteği sağlanmaktadır. Milli servetimiz olan ormanların yangınlardan korunması için havadan yangın söndürme çalışmalarını yıllardan beri başarıyla sürdürmektedir. Şubelerimizde ve okullarda havacılık kolları, izcilik üniteleri kurarak gençlere havacılığı sevdiriyor, onları havacılık konusunda bilgilendiriyoruz. Resmi bayramlarda kuruluş ve kurtuluş günlerinde imkanları ölçüsünde hava gösterileri yaparak, havacılık sevgisini yaygınlaştırmaya çalışıyor. Türk hava Kurumu bütün bu faaliyetleri devlet bütçesinden pay almadan, Türk milletinin katkılarıyla yürütmektedir.”

“Türkiye’nin dört bir yanındaki Türk Hava Kurumu şubelerine ve Anamur Türk Hava Kurumu şubesine sizleri bekliyoruz” diyen Gülcan, şöyle devam etti:

“Gelin Türk Hava Kurumu’nun bulduğunuz yerleşim bölgelerindeki şubelerine üye olun. Üye olun ki havacılığı sizlerin dinamizmiyle, sizlerin canlılığı, girişimciliği ve yenilikçi atılımlarınızla herkese tanıtıp, sevdirelim.

Havacılığa ilgi duyan herkese özellikle gençlere sesleniyoruz. Türk Hava Kurumu sizi havacılığın her dalında yetiştirecek imkan ve kabiliyete sahip. Sizlere havacılık eğitiminin beraberinde getirdi disiplini, cesareti ve özgüveni aşılıyor. Geleceğe daha büyük bir güvenle bakmanızı sağlıyor. Gelin dünyanın hiçbir yerinde sağlanamayan bu imkanlardan sizde yararlanın. Geleceğinize ışık tutacak hayata daha farklı bir gözle bakmanızı sağlayacak, yeni dostlar, arkadaşlar edinmenize zemin sağlayacak. Bambaşka bir dünyanın kapılarını açacak bu ortam, bu faaliyetler sizleri bekliyor. Türk Hava Kurumu Türk gençlerini bekliyor. Atasının gösterdiği ‘İstiklal Göklerdedir’ hedefine daha hızlı adımlarla ulaşmak için sizleri bekliyor.“

KAYMAKAMLIK VE BELEDİYEYE ZİYARET

THK Anamur Şubesi Başkanı Mehmet Danyal Gülcan ve beraberindeki yönetici ile öğrenciler, çelenk sunma töreninin ardından Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk ve Belediye Başkan Yardımcısı Sezai Şimşek’i makamlarında ziyaret ettiler.

Cantürk ve Şimşek, THK’nin 92. yıldönümünü kutlayarak çalışmalarında başarılar dilediler.17-subat-201700917-subat-2017010

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Adil Demir: Gürdal Abi,birbirinden güzel yazılarını kitap haline getirirsen...
  • Hüseyin Sezer: Gürdal abi kalemine sağlık
  • Ayşe Derya Seymen: Eline, yüreğine sağlık canım babacığım Yine harika bir...
  • Mahmut Gazi ÖZSOY: Öğretmen olmanın en gurur verici tablosu, ışık olmak, her...
  • Mahmut Gazi ÖZSOY: Sayın ünlü ilginize teşekkür eder tüm duyarlı...
  • Şeref Koz: Çok duygulandırıcı bir girişim. Kolay gelsin.
  • Orhan Akpınar: Anamur’lu yoldaslara mucadelemizde başarılar diler,...
  • Adil Demir: Kalemine sağlık abi!
  • Filiz AYDIN GÖK: Tarihle ilgisi olmayan insanların bile anlayabileceği bir...
  • Gürdal Sümer: Hijyenik ve sağlık koşullarının yok sayılarak inşa edilen bu...